دفاع مقدس برای مردم ایلام میدان آزمایش بزرگی بود

فرمانده کل سپاه پاسداران: دفاع مقدس برای مردم استان ایلام میدان آزمایش بزرگی بود که ایلامیان، سربلند و باشکوه از آن به در آمدند. سردار حسین سلامی فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اجلاسیه نهایی کنگره ملی سه هزار شهید استان ایلام اظهار داشت: ایلام سرزمین افتخار است، مردم ایلام همانند ارتفاعات رفیعش بلندمرتبه هستند […]

فرمانده کل سپاه پاسداران: دفاع مقدس برای مردم استان ایلام میدان آزمایش بزرگی بود که ایلامیان، سربلند و باشکوه از آن به در آمدند.

سردار حسین سلامی فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اجلاسیه نهایی کنگره ملی سه هزار شهید استان ایلام اظهار داشت: ایلام سرزمین افتخار است، مردم ایلام همانند ارتفاعات رفیعش بلندمرتبه هستند و دفاع مقدس برای مردم این سرزمین میدان آزمایش بزرگی بود آزمایشی که از آن ایلامیان سربلند و باشکوه به در آمدند.

وی با بیان اینکه ایلام سرزمین شهیدان است تصریح کرد: مردم ایلام امروز سربلند هستند، این مردم ایستادند تا سرزمینشان اشغال نشود و سرزمین خود را ترک نکردند و در این آزمایش الهی سربلند و پیروز بیرون آمدند.

سردار سلامی با اشاره به اینکه هنر مردم و سه هزار شهید والامقام استان ایلام این بود که در دفاع مقدس راه را در همه نقاط بر دشمن بستند و اجازه تجاوز ندادند، بیان کرد: مردم این استان افتخارهای بزرگی در طول دفاع مقدس از خود برجای گذاشتند.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: ایلامیان همیشه قهرمان با تاسی به سیره امیرالمومنین(ع) که اگر ملتی در برابر دشمن متجاوز سر تسلیم فرود آورد ، ذلیل می شود با بسیج تمامی اقشار بویژه ایلات و طوایف در برابر دشمن بعثی ایستادگی کردند و اجازه ندادند وجبی از این سرزمین زرخیز به تصرف دشمن در آید.

وی عنوان کرد: در محفل الهی، ملکوت آسمانی شهیدان سرزمین درخشان ایلام هستیم، در چنین محفلی حتماً باید درود و سلام و تحیت الهی را به روح درخشان امام راحل(ره) که منطق عزت و حکمت استقلال و حریت و آزادی و طریق اقتدار و اعتبار و آزاد شدن از بردگی را به ما آموزاند بفرستیم.

سردار سلامی در ادامه افزود: زیباترین آرزوی ما ذبح شدن در مسیر آرزوهای آسمانی ملت ایران است و قربانی شدن در راه عزت و  آرمان‌های این ملت و فدا شدن در راه تحقق اهداف بزرگ و سعادت آفرین رهبرعظیم الشان انقلاب مان است‌.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی  با بیان اینکه در این ۴۳ سال نقشه آمریکا برای ملت ایران همیشه خطرناک بوده است، گفت: آثار عقب نشینی دشمنان قابل مشاهده است.

وی عنوان کرد: نقشه سیاسی استکبار با محوریت آمریکا برای ملت ایران نقشه‌ای خطرناک و وسیع و توأم با توطئه‌های عمیق برای شکست دادن ملت ایران بوده است و لحظه‌ای در این مدت نبوده که آمریکا و متحدان او لحظه‌ای برای فرسوده کردن مردم از اهدافشان و از رسیدن دارو به مردم دست از تلاش برندارند.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یادآور شد: قدرتی که در مقابل ما ایستاده بود امروز عقب نشینی کرده است.

وی اضافه کرد: ایلامی‌ها و کردستانی و کرمانشاهی‌ها مردمانی نبودند که از دشمن بترسند و از غرش توپ‌ها نترسیدند، محکم ایستادند و جنگ با هنرنمایی شهیدان به پایان رسید و ایران استقلال و بزرگی خود را حفظ و حتی ارتقا داد.

سردار سلامی گفت: ایران اسلامی و انقلابی امروز قدرتمند است و هر دشمنی می‌داند اینجا سرزمین اشغال شدنی نیست و حالا به میدان مبارزه اقتصادی و تحریم روی آورده‌اند.

وی با اشاره به اینکه ایستادگی مردم در جنگ اقتصادی در مقابل این مشکلات و مخاطرات کمتر از دفاع مقدس نیست و همه مردم در این میدان مبارزه وارد شدند، افزود: هنر رهبری بر این بود که دشمن را فرسوده و خسته و ضعیف و ناتوان کردند و راهکار های دشمن را مسدود کردند و هر گزینه روی میز به بایگانی تبدیل شد.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عنوان کرد: ملت ایران در موقعیت برجسته ای از تاریخ قرار گرفته‌اند و در حال پیشرفت هستیم ما هنوز دارای مشکل هستیم اما از خطرات عبور کردیم.

سردار سلامی خطاب به آمریکایی‌ها تاکید کرد: شما می‌خواهید مردم ما از گرسنگی بمیرند آن‌وقت در روز عید نوروز به مردم ما تبریک می‌گویید، شما کشوری هستید که پلیس خانه‌های فقرا را حراج و مصادره می‌کند و ما نظامی هستیم که برای فقرایمان رایگان خانه می‌سازیم.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اضافه کرد: به دشمنان‌مان می‌گوییم کنار بروید، شما بارها خشم ملت ایران را دیده‌اید و ما به راهمان مطمئن هستیم.

سردار سلامی تصریبح کرد: ما میدان را ترک نمی‌کنیم، هم بر دشمن غلبه می‌کنیم، هم بر مشکلات؛ در هر دوی این جبهه می‌مانیم  چون می‌توانیم، ما کشور بزرگی هستیم، کشوری سرشار از منابع، هوش، دین، شعور و مکتب.

وی بیان کرد: از کدام دشمن بترسیم؟ او که خود از سایه می‌ترسد؟ فرار دشمن از افغانستان نشان داد که او از سایه می‌ترسد. ما سایه نیستیم؛ ما حقیقتیم! راه شهیدان را ادامه می‌دهیم.