تردد ۱ میلیون زائر از مرزهای کشور

فرمانده قرارگاه اربعین فراجا گفت: از ابتدای شهریور تاکنون یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر زمینی و هوایی به عتبات عالیات مشرف شده اند که تاکنون ۱۶۰ هزار زائر به کشور برگشته‌اند. سردار شرفی افزود: ۶۰ درصد تردد‌ها در مرز زمینی مهران صورت گرفته و مرز‌های شلمچه و سپس چذابه نیز مرز‌های بعدی پرتردد برای […]

فرمانده قرارگاه اربعین فراجا گفت: از ابتدای شهریور تاکنون یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر زمینی و هوایی به عتبات عالیات مشرف شده اند که تاکنون ۱۶۰ هزار زائر به کشور برگشته‌اند.

سردار شرفی افزود: ۶۰ درصد تردد‌ها در مرز زمینی مهران صورت گرفته و مرز‌های شلمچه و سپس چذابه نیز مرز‌های بعدی پرتردد برای زائران بوده است.

وی در ادامه از اعمال محدودیت تردد در محور ایلام به مهران خبر داد و گفت: کامیون‌ها و تریلی‌های حامل مواد غذایی از دیشب ممنوعیت تردد به مرز مهران دارند و موکب دارانی که قصد خدمت در کربلا را دارند، باید از مرز سومار و خسروی تردد کنند.

سردار شرفی به ظرفیت پارکینگ‌های اختصاصی در ورودی شهر مهران اشاره کرد و گفت: ۸۰ درصد ظرفیت پارکینگ‌های شخصی تکمیل شده و اجازه ورود خودرو‌های شخصی به داخل شهر مهران داده نمی‌شود.

وی به تشریح روند صدور گذرنامه پرداخت و اظهار کرد: صدور گذرنامه ویژه اربعین به شرایط پایدار رسیده و گذرنامه ۲۴ ساعته صادر می‌شود. به هیچ وجه گذرنامه ویژه اربعین در مرز‌ها صادر نمی‌شود.

سردار شرفی در ادامه تاکید کرد:اتباع خارجی غیر مقیم فقط از طریق مرز‌های هوایی می‌توانند به عتبات عالیات مشرف شوند.

وی در پایان گفت: مشکل تردد اتباع خارجی مقیم کشورمان در مرز شلمچه هنوز برطرف نشده است و در حال رایزنی برای حل مشکل آنها هستیم.