استاندار ایلام:

۶۰۰ میلیارد تومان تسهیلات تبصره ۱۸ در ایلام جذب شد

به گزارش خبرنگار ایلامیان، حسن بهرام نیا استاندار ایلام روز چهارشنبه در نشست تسهیلات تبصره ۱۸ استان، افزود: با توجه به بخشنامه صادر شده در خصوص تمدید تسهیلات تبصره ۱۸، مهلت جذب این تسهیلات تا پایان دیماه سال‌جاری تمدید شد. وی با بیان اینکه حتی یک ریال از رقم تسهیلات تبصره ۱۸ نباید برگشت داده […]

به گزارش خبرنگار ایلامیان، حسن بهرام نیا استاندار ایلام روز چهارشنبه در نشست تسهیلات تبصره ۱۸ استان، افزود: با توجه به بخشنامه صادر شده در خصوص تمدید تسهیلات تبصره ۱۸، مهلت جذب این تسهیلات تا پایان دیماه سال‌جاری تمدید شد.

وی با بیان اینکه حتی یک ریال از رقم تسهیلات تبصره ۱۸ نباید برگشت داده شود، گفت: جذب این تسهیلات در رونق اقتصادی و توسعه استان نقش بسزایی دارد.

استاندار ایلام با عنوان این مطلب که دستگاه‌هایی که از نظر جذب تسهیلات تبصره ۱۸ عملکردشان ضعیف داشته‌اند، فرصت دارند تا پایان دیماه سالجاری عقب ماندگی خود را جبران کند، اضافه کرد: با این حال دستگاه‌های اجرایی نظیر راه و شهرسازی، کمیته امداد، بهزیستی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی عملکرد بسیار خوبی داشتند که جای تقدیر دارد.

وی با قدردانی از همه دستگاه‌های اجرایی و بانک‌هایی که بهترین عملکرد را در جذب تسهیلات تبصره ۱۸ داشتند، گفت: به دلیل اهمیت ویژه امور اقتصادی و حوزه اشتغال استان نشست‌های تبصره ۱۶ و ۱۸ بصورت مرتب برگزار می‌شود.

بهرام نیا با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص تولیدات دانش بنیان، افزود: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری بر تولیدات دانش بنیان، باید ۱۰ درصد از تسهیلات سر جمع بانک‌ها، به حوزه دانش بنیان سوق داده شود.

استاندار ایلام در پایان با اشاره به اینکه به دلیل پتانسیل و ظرفیت بالای گردشگری استان حداقل باید ۶ یا ۷ هتل در استان ساخته شود، اضافه کرد: روان‌کاری و تسهیل برای ساخت چندین هتل در عین رعایت قوانین و مقررات و پیگیری از سوی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ضرورت دارد.