هشدار به رانندگان در پی ورود سامانه بارشی به استان ایلام

رئیس پلیس راه استان ایلام از ورود سامانه بارشی و احتمال لغزنده بودن محورها در روزهای پایانی هفته خبر داد. سرهنگ ابوالفضل کهزادی در تشریح این خبر گفت: با توجه به هشدار سطح نارنجی از سوی سازمان هواشناسی، روزهای پنجشنبه وجمعه، وضعیت ناپایدار جوی شامل بارش برف و باران در اکثر جاده‌های استان ایلام پیش […]

رئیس پلیس راه استان ایلام از ورود سامانه بارشی و احتمال لغزنده بودن محورها در روزهای پایانی هفته خبر داد.

سرهنگ ابوالفضل کهزادی در تشریح این خبر گفت: با توجه به هشدار سطح نارنجی از سوی سازمان هواشناسی، روزهای پنجشنبه وجمعه، وضعیت ناپایدار جوی شامل بارش برف و باران در اکثر جاده‌های استان ایلام پیش بینی شده که این امر وضعیت متفاوت و خاصی را برای سفرهای بین شهری ایجاد می‌کند.

رانندگان در این شرایط از عجله و شتاب خودداری کرده و مدت زمان بیشتری برای رسیدن به مقصد در نظر بگیرند و با توجه به شرایط بارندگی و لغزندگی جاده‌ها، رعایت احتیاط و نیز رعایت فاصله طولی بیشتر با خودروی جلویی را در دستور کار خود قرار دهند.

اطمینان از آماده بکار بودن خودرو، سالم بودن برف پاک کن خودرو، داشتن زنجیر چرخ و سالم بودن سیستم گرمایش خودرو قبل از سفر در این شرایط بسیار ضروری است.

در این ایام حذف سفرهای غیرضروری و رعایت کامل قوانین و مقررات رانندگی برای شهروندان توصیه می‌شود و انتظار می‌رود که همشهریان عزیز همکاری لازم با پلیس راه به جهت تسهیل در تردد و روان سازی ترافیک به هنگام بارش برف و باران داشته باشند.