نهال کاری ۴هزار هکتار از اراضی دهلران /افزایش ظرفیت نهالستان دهلران به یک‌میلیون اصله نهال در سال/تاکنون ۴۰ هزار هکتار در دهلران بیابان زدایی شده است

مهندس نصراله پارسه رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری دهلران شهرستان دهلران:   بیشترین عرصه بیابانی در استان داراست و بر این اساس و با مساعدت مدیرکل منابع طبیعی استان ظرفیت نهالستان این شهرستان از ۵۰۰ هزار اصله در سال به یک میلبون اصله افزایش یافت.   باتوجه به شرایط آب هوایی شهرستان دهلران امسال ۴هزار […]

مهندس نصراله پارسه رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری دهلران شهرستان دهلران:

 

بیشترین عرصه بیابانی در استان داراست و بر این اساس و با مساعدت مدیرکل منابع طبیعی استان ظرفیت نهالستان این شهرستان از ۵۰۰ هزار اصله در سال به یک میلبون اصله افزایش یافت.

 


باتوجه به شرایط آب هوایی شهرستان دهلران امسال ۴هزار هکتار در سطح شهرستان دهلران نهال کاری می شود.

این سطح با گونه های کنار، کهور، بلوط، بادام، بنه و زالزاک نهال کاری می شود که می طلبد مردم وسازمانهای مردم نهاد در این راستا مشارکت کنند.

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری دهلران با اشاره به وجود ۲۵۹ هزار هکتار سطح عرصه بیابانی شهرستان، گفت: تاکنون از این میزان ۴۰ هزار هکتار بیابان زدایی شده است.

پارسه از بیابان زدایی در سطح ۴ هزار هکتار از اراضی شهرستان در سال جاری خبر داد و افزود: کار بیابان زدایی در ۴ هزار هکتار دیگر برای سال آینده پیش بینی شده است.

وی با اشاره به اجرای نهضت سبز در روستاهای ابوغویر، چم هندی، صمانه و سادات دانشگر افزود: در برنامه سال جاری همچنین ۵۰۰ هکتار از اراضی ملی بخش های زرین آباد و سراب میمه با بذر، نهال غنی سازی می شود.