عادل آذر از شخصیت های برجسته علمی جهان اسلام بود

نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: مرحوم دکتر عادل آذر از شخصیت‌های برجسته علمی و مدیریتی کشور و جهان اسلام یاد کرد. حجت الاسلام والمسلمین اله نور کریمی تبار روز یکشنبه در آیین بزرگداشت مرحوم دکتر عادل آذر با حضور مسئولان اجرایی و فرهنگی استان و اقشار مختلف مردم در مسجد […]

نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: مرحوم دکتر عادل آذر از شخصیت‌های برجسته علمی و مدیریتی کشور و جهان اسلام یاد کرد.

حجت الاسلام والمسلمین اله نور کریمی تبار روز یکشنبه در آیین بزرگداشت مرحوم دکتر عادل آذر با حضور مسئولان اجرایی و فرهنگی استان و اقشار مختلف مردم در مسجد جامع شهر ایلام اظهار داشت: در حزن از دست دادن دانشمندی فرزانه از دانشمندان برتر جهان هستیم.

وی افزود: دکتر عادل آذر با حداقل امکانات در منطقه‌ای محروم به قله‌های رفیع علمی و مدیریتی دست یافت و اکنون صد‌ها کتاب و مقاله ایشان در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی برتر تدریس می‌شود.

حجت الاسلام و المسلمین کریمی تبار با تشریح ویژگی‌های اخلاقی و مدیریتی دکتر عادل آذر تصریح کرد: آن زنده یاد رزمنده‌ای جانباز و مدیری پاکدست، امین و ولایتمدار بود که عمر خود را در مسیر پیشرفت کشور و خدمت به مردم صرف کرد.

نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام در ادامه تکریم و پاسداشت نخبگان و مفاخر علمی در زمان حیات را مورد توجه قرار داد و گفت: باید همواره نسبت به خدمات و آثار ماندگار شخصیت‌ها و فرهیختگان جامعه قدردان باشیم و این سنت حسنه در جامعه نهادینه شود.

دکتر عادل آذر رئیس سابق مرکز آمار و دیوان محاسبات کشور روز جمعه ۷ مرداد در سن ۵۶ سالگی، دارفانی را وداع گفت.

پیکر مرحوم آذر صبح امروز در دانشگاه تربیت مدرس تهران تشییع و عصر امروز از طریق فرودگاه شهدای ایلام وارد استان شد.

مراسم تشییع و خاکسپاری دکتر عادل آذر فردا دوشنبه دهم مرداد ماه ساعت ۱۸ عصر در زادگاهش دهلران برگزار می شود.