ایلام آخر هفته بارانی می‌شود

رئیس گروه پیش بینی هواشناسی ایلام گفت: از اواسط روز جمعه هفته جاری سامانه بارشی ناپایدار آسمان استان را در بر می‌گیرد. مجتبی میهن پرست با بیان اینکه این سامانه بارشی تا روز یکشنبه هفته آینده در آسمان استان فعال است افزود: این موج بارشی همراه با رعد و برق، وزش باد شدید و بارش […]

رئیس گروه پیش بینی هواشناسی ایلام گفت: از اواسط روز جمعه هفته جاری سامانه بارشی ناپایدار آسمان استان را در بر می‌گیرد.

مجتبی میهن پرست با بیان اینکه این سامانه بارشی تا روز یکشنبه هفته آینده در آسمان استان فعال است افزود: این موج بارشی همراه با رعد و برق، وزش باد شدید و بارش باران و تگرگ خواهد بود.

وی تصریح کرد: قدرت بارش‌ها در نواحی جنوب و جنوب شرق استان همچون شهرستان‌های آبدانان، دره شهر، مناطقی از دهلران، بدره و جنوب سیروان بیشتر است.

رئیس گروه پیش بینی هواشناسی ایلام تصریح کرد: همچنین شاهد بارش تگرگ در برخی مناطق مستعد استان هستیم.
بگفته میهن پرست با ورود این سامانه بارشی دمای هوای استان بین سه تا پنج درجه کاهش خواهد یافت.

وی افزود: با توجه به احتمال وقوع صاعقه، آبگرفتگی معابر و احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها و لغزندگی محور‌های مواصلاتی توصیه می‌شود از صعود به ارتفاعات و اتراق در بستر و حریم رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری شود.

رئیس گروه پیش بینی هواشناسی ایلام  یادآور شد: پیش بینی ها نشان می دهد از اواخر وقت دوشنبه هفته آینده نیز موج بارشی دیگر وارد استان می شود که بارش های این سامانه در مناطق شمالی بیشتر است.

در همین حال نیز  پلیس راه استان در اطلاعیه ای از رانندگان خواسته با توجه به بارندگی ها و کاهش دمای هوا رانندگان تجهیزات زمستانه را به همراه داشته باشند و از سالم بودن وسیله نقلیله خود اطمینان حاصل کنند.

شرکت آب و فاضلاب استان نیز اعلام کرده است با توجه به کدورت های احتمالی آب و احتمال شکستگی ها در خطوط انتقال آب ، تمام تیم های این شرکت در حال آماده باش هستند.