ایلام؛ پایلوت کشوری شهر هوشمند شد

خالق منصوری» سرپرست شهرداری ایلام از انعقاد قرارداد مشارکت با شرکت‌های وب به منظور احداث و بهره‌برداری از تونل ارتباطی شهر ایلام خبر داد و گفت: قرارداد مشارکت سرمایه‌گذاری در احداث و بهره‌برداری فیبر نوری شهر ایلام به روش BOLT (ساخت، بهره‌برداری، اجاره و انتقال) به منظور مطالعه، طراحی، اجرا، تعمیر، نگهداری، بازاریابی در خصوص […]

خالق منصوری» سرپرست شهرداری ایلام از انعقاد قرارداد مشارکت با شرکت‌های وب به منظور احداث و بهره‌برداری از تونل ارتباطی شهر ایلام خبر داد و گفت: قرارداد مشارکت سرمایه‌گذاری در احداث و بهره‌برداری فیبر نوری شهر ایلام به روش BOLT (ساخت، بهره‌برداری، اجاره و انتقال) به منظور مطالعه، طراحی، اجرا، تعمیر، نگهداری، بازاریابی در خصوص فیبر نوری برای اجرای زیرساخت‌های شهر هوشمند و پروژه‌های مرتبط منعقد شده است.

 

سرپرست شهرداری ایلام با بیان اینکه میزان سرمایه‌گذاری این پروژه ۴۷۵ میلیارد تومان است و تمامی اقدامات بر عهده شرکت طرف قرارداد است اظهار داشت: طول این پروژه ۶۰۰ کیلومتر است که ۳۰ کیلومتر از آن در شهر ایلام قرار گرفته است.

 

وی اضافه کرد: ۴۰ درصد از فاز اول این پروژه طی یک سال تکمیل می‌شود و کمتر از ۳ سال شهر ایلام به صورت کامل تحت پوشش این پروژه قرار می‌گیرد.

 

وی با بیان اینکه هیچ هزینه‌ای از سوی شهرداری برای اجرای این پروژه پرداخت نمی‌شود افزود: هدف از اجرای این طرح کنترل ترافیک شهر، کنترل مدیریت بحران، مدیریت امنیت شهر، تأمین اینترنت پرسرعت و ارزان‌قیمت برای شهروندان، تبلیغات شهری و افزایش به‌موقع خدمات‌رسانی شهرداری است.

 

سرپرست شهرداری ایلام گفت: در فاز اول این طرح، ۴۰ درصد خانوارهای شهری و در فازهای بعدی تمامی مسیرهای شهری تحت پوشش فیبر نوری قرار خواهند گرفت.

 

شهردار ایلام خاطرنشان کرد: در صورت اجرای فیبر نوری به طور کامل در شهر ایلام، این شهر به عنوان شهر پایلوت، جزء اولین استان‌هایی خواهد بود که به صورت پوشش سراسری زمینه اینترنت ۵G برای مردم فراهم می‌شود.

 

+ فناوری شهر هوشمند به مسئولان یک شهر اجازه می‌دهد به صورت مستقیم با جامعه و زیرساخت‌های شهری تعامل برقرار کرده و به نیازهای شهر و شهروندان پاسخ‌های فوری دهند