استاندارد سازی ۹۰ درصد جایگاه‌های گاز سی ان جی ایلام

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ایلام گفت: در حال حاضر ۹۰ درصد جایگاه‌های سی ان جی ایلام دارای تاییدیه بازرسی ادواری استاندارد هستند. چاغروندی در خصوص استاندارد سازی ۱۰ درصد مابقی جایگاه‌های سی ان جی سوخت مایع در استان نیز با اشاره به این که ارتقای ۱۰۰ درصدی کمی و کیفی جایگاه‌های سی […]

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ایلام گفت: در حال حاضر ۹۰ درصد جایگاه‌های سی ان جی ایلام دارای تاییدیه بازرسی ادواری استاندارد هستند.

چاغروندی در خصوص استاندارد سازی ۱۰ درصد مابقی جایگاه‌های سی ان جی سوخت مایع در استان نیز با اشاره به این که ارتقای ۱۰۰ درصدی کمی و کیفی جایگاه‌های سی ان جی از برنامه‌های این منطقه است، اظهار داشت: عملیات استاندارسازی ۱۰ درصد باقیمانده نیز در دست اقدام است.
وی اضافه کرد: با هماهنگی و تعامل اداره استاندارد و مالکین جایگاه‌ها، بازرسی ادواری جایگاه‌های سی‌ان‌جی بر اساس دستورالعمل و روش‌های اجرایی، شامل بازرسی فنی کلیه تجهیزات جایگاه‌های سی‌ان‌جی از جمله بازرسی مجموعه میترینگ، کمپرسور (سامانه فشرده‌سازی)، دیسپنسر (سامانه توزیع‌کننده)، تابلو‌های برق، حریم‌های ایمنی و مخازن ذخیره گاز طبیعی فشرده مطابق با استاندارد‌های موجود به صورت سالانه مورد پایش و ارزیابی قرار می‌گیرند.
چاغروندی از رانندگان خواست تا برای حفظ سلامتی خود و سرمایه‌های ملی کشور، هنگام ورود به جایگاه‌های سوخت به علائم هشدار دهنده‌ی نصب شده توجه کنند و هنگام سوختگیری از خاموش بودن موتور خودرو، بازبودن درب صندوق عقب، پیاده شدن تمامی سرنشین‌ها و هدایت به محل امن، سوختگیری توسط اپراتور جایگاه، اطمینان حاصل کنند.
 به منظور حفظ حقوق مصرف‌کنندگان، کنترل کمی نازل‌ها به صورت دوره‌ای مورد آزمون قرار می‌گیرند تا از هر گونه تخلف و ضرر و زیان از نظر کمی برای مصرف کننده جلوگیری شود.