‍ اقدام جهادی هلال احمر استان :

ساخت دومین داروخانه بزرگ کشور، با هدف تامین داروهای خاص در استان

✍️ پایگاه خبری ایلامیان   اگر از یک بیمار خاص بپرسید با پیدا نکردن داروی خود در داروخانه‌های شهر چگونه کنار خواهد آمد، راه حل او قطعا داروخانه‌های هلال‌احمر در تهران است که حتی داروی بیماران خاص و بیماری‌های صعب‌العلاج را هم می‌توان در آنجا تهیه کرد.   علی محمدی رئیس جمعیت هلال احمر استان […]

✍️ پایگاه خبری ایلامیان

 

اگر از یک بیمار خاص بپرسید با پیدا نکردن داروی خود در داروخانه‌های شهر چگونه کنار خواهد آمد، راه حل او قطعا داروخانه‌های هلال‌احمر در تهران است که حتی داروی بیماران خاص و بیماری‌های صعب‌العلاج را هم می‌توان در آنجا تهیه کرد.

 

علی محمدی رئیس جمعیت هلال احمر استان ایلام، اخیرأ از ساخت داروخانه ای با هدف تامین داروهای خاص برای مردم استان خبر داده است .

 

این خبر مسرت بخش،نشان می دهد ارائه خدمات بهداشت و درمان در استان ، فقط در دایره وزارت بهداشت نبوده و جمعیت هلال احمر نیز در تامین سلامت مردم استان نقش بسزایی را ایفا می کند.

 

این داروخانه، که عملیات راه اندازی آن از ۱۰ اردیبهشت ماه سال جاری آغاز شده ، در مدت بسیار کوتاهی آماده ی بهره برداری شده است . ‌

 

با ساخت این داروخانه ، تحول عظیمی در تامین داروهای بیماران خاص مورد نیاز مردم استان رخ خواهد داد و بیماران صعب العلاج ایلامی، از سرگردانی در استان های دیگر ، نجات پیدا خواهند کرد ‌.

 

این داروخانه، دومین داروخانه بزرگ جمعیت هلال احمر در کشور از حیث فضا و مساحت است که در فضایی مناسب در مرکز شهر ایلام و با بیش از ۳۰۰ متر زیربنا ، دارای محیطی مناسب ، در خور و شان بیماران ناتوان و خاص، جهت ذخیره داروهای استراتژیک به تعداد کافی و قیمت مناسب ایجاد شده است .

 

به همت مدیریت جمعیت هلال احمر در استان، ساختمان راکد جمعیت هلال احمر واقع درمیدان ۲۲ بهمن شهر ایلام به عنوان یک مرکز تخصصی و فوق تخصصی درمانی با ۱۲ درمانگاه تخصصی با قرارداد عملیاتی با پیمانکار ،قراردادهای متعددی منعقد کرده است و ایجاد داروخانه مذکور نیز ضروری بوده و با توجه به موقعیت شهری این داروخانه ، دسترسی مناسب به دارو برای همه اقشار در آن فراهم شده است.

 

این روزها که مشکلات و کمبودهای فراوانی در سطح ملی در زمینه تهیه دارو به دلیل وجود تحریم‌های ظالمانه علیه کشور ، برای خرید دارو و انتقال ارز به سایر کشورها وجود دارد ، تلاش مدیریت جمعیت هلال احمر استان ایلام‌برای مرتفع کردن بخش عظیمی از مشکلات بیماران خاص این استان ستودنی است .

 

هلال احمر استان این روزها ،نقش خود را به عنوان بزرگ ترین تامین کننده دارو با تامین داروهای تک نسخه ایی و بیماران خاص که تاکنون مغفول مانده است و تبعات هزینه ای، زمان، انرژی و خطرات مراجعه این بیماران در سایر استان ها و مرکز تاکنون وجود داشته است را به خوبی ایفا کرده است ‌.