روایتی به قیمت بدنامی یک استان ؛ انتظار از دستگاه قضایی برای روشن شدن یک ماجرا

آنچه تاکنون از داستان گروگان گیری پزشک ایلامی شنیده ایم، روایتی از سوی یکی از طرفین ماجرا بوده است! روایتی تایید نشده که بسرعت در کشور منتشر شد و حالا چهره ای مخدوش و مبهم از ایلام ارائه کرده است! چهره ای که شاید سبب ایجاد ذهنیت سوء برای غیربومی ها شود.

 

✍️پایگاه خبری ایلامیان

پیش از هرچیز لازم است بگوییم، روایات منتشر شده در خصوص ماجرای پیش آمده برای پزشک متخصص در ایلام، ادعای یک طرفه ای بوده که در هیچ محکمه قانونی به تایید نرسیده و تنها اظهارنظر رسمی، مربوط به انگیزه متهم بوده که پلیس “عدم ارائه خدمات پزشکی” عنوان کرده است.

 

درواقع آنچه تاکنون از داستان گروگان گیری پزشک ایلامی شنیده ایم، روایتی از سوی یکی از طرفین ماجرا بوده است! روایتی تایید نشده که بسرعت در کشور منتشر شد و حالا چهره ای مخدوش و مبهم از ایلام ارائه کرده است! چهره ای که شاید سبب ایجاد ذهنیت سوء برای غیربومی ها شود.

 

روایت پزشک متخصص غیربومی از حادثه، ادعای گروگان گیری، ضرب و شتم و درخواست دریافت وجه نقد از سوی متهمین بوده است!

 

ایلامیان توانست با خانواده متهم ارتباط گرفته و بر اساس عدالت رسانه ای باید ادعای آنها را نیز منتشر کند.

 

مادر این خانواده تحت تاثیر فشار روانی حادثه ،تحت مراقبت پزشکی قرار دارد. یکی از نزدیکان آنان ماجرا را اینگونه شرح می دهد:

 

“دو سال پیش، دختر ۲۷ ساله ما به دلیل تصادف به کُما می‌رود! پزشک مذکور به دلایلی از انجام عمل سر باز زده و بیمار مدت ها در کما به سر می‌برد! پس از گذشت دو سال و انجام جراحی های بسیار، دختر زندگی شبه نباتی داشته و پزشکان خارج از استان، عدم جراحی و انجام امور پزشکی در زمان طلایی را علت این امر عنوان کرده اند. برادر این دختر که مهندس معمار، مدرس و فردی بدون سوءسابقه است، جهت گلایه به پزشک مراجعه کرده و با رضایت در خودرو او نشسته است.

 

طبق گفته های او ؛ هیچگونه ضرب و جرح، درخواست پول یا مورد دیگر اتفاق نیفتاده و تنها فشار روانی حاصل از وضعیت خواهر سبب تنش شده است. بر اساس تایید پزشکی قانونی، دیه میلیاردی به فرزند ما تعلق می‌گیرد که از دریافت آن از بیمه خودداری کرده ایم، پس دلیلی ندارد که وجهی از کسی به زور طلب کنیم!”

خانواده ایشان در پایان، نهایت تشکر و قدردانی را از دستگاه محترم و زحمتکش قضایی، فرماندهی انتظامی استان ، جامعه پزشکی و پزشکان حاذق و دلسوزی که در استان در حال خدمت به مردم هستند را اعلام داشتند .

 

 

این ادعاها از سوی دو طرف در هیچ محکمه ای ثابت نشده است. اما انتشار یک طرفه آن در سطح خبرگزاری ها و رسانه های کشور، موجی از بدبینی به ایلام و ایلامیان بوجود آورده است.

 

ضمن احترام به خدمات این پزشک و تمام پزشکان و با تکیه بر حق قانونی تمام افراد جامعه مبنی‌بر داشتن امنیت جانی و مالی، از دستگاه محترم قضایی درخواست می‌کنیم با قید فوریت و جهت تنویر افکار عمومی، ابعاد این ماجرا را روشن کرده و جهت حفظ امنیت اجتماعی و تطهیر چهره استان، نتیجه نهایی در سطح خبرگزاری های کشوری نیز اطلاع رسانی شود.

 

استان ایلام سالانه میزبان تردد میلیون ها نفر زائر و گردشگر داخلی و خارجی است و همچنین پزشکان غیربومی بسیاری در این استان در کمال آرامش و امنیت خدمت کرده اند، که بارزترین نمونه آن دکتر امیلیا عبدالهی است که سالهاست در کنار این مردم به صلح خدمت نموده اند.

 

انتشار ادعاهای تایید نشده در این خصوص ،سبب مخدوش کردن چهره استان و هم استانی های عزیزمان و تشویش اذهان عمومی شده و سبب فرار مغزها و سرمایه ها از این استان خواهد شد.