۷۰ برنامه فرهنگی مبارزه با اعتیاد در ایلام اجرا می شود

فهد کمالوندی اظهار داشت: این میزان اعتبار نسبت به مدت مشابه سال قبل ۷۰ درصد رشد داشته است. وی ادامه داد: ۱۱ دستگاه اجرایی ۷۰ برنامه فرهنگی با تمرکز در محلات پر خطر و کانون های کار و مراکز آموزشی و در بین خانواده های آسیب پذیر انجام می دهند. وی همپوشانی و موازی کاری […]

فهد کمالوندی اظهار داشت: این میزان اعتبار نسبت به مدت مشابه سال قبل ۷۰ درصد رشد داشته است.
وی ادامه داد: ۱۱ دستگاه اجرایی ۷۰ برنامه فرهنگی با تمرکز در محلات پر خطر و کانون های کار و مراکز آموزشی و در بین خانواده های آسیب پذیر انجام می دهند.
وی همپوشانی و موازی کاری دستگاه ها در امر مبارزه با مواد مخدر را از جمله مشکلات اجرای طرح های پیشگیری از اعتیاد در سال های قبل اعلام کرد و ابراز امیدواری کرد: امسال این مشکلات برطرف شود و برنامه های موثری در راستای آگاه سازی افراد اجرا شود.
کمالوند گفت: تشکل های مردمی در راستای مبارزه با مواد مخدر در استان تشکیل شده که با همکاری امور اجتماعی و دبیرخانه مبارزه با مواد مخدر برنامه های متنوعی در راستای پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر اجرا می کنند.
بر اساس آمار منابع رسمی ۲ میلیون و ۸۰۰ نفر معتاد کشور هستند که ۱۱ هزار نفر در استان ایلام است و نرخ شیوع اعتیاد در کشور ۵٫۱ و در ایلام ۱٫۹ درصد است.
میانگین سن شروع اعتیاد در کشور حدود ۲۴ سال است که این میزان در استان ایلام کمتر و کمی بیش از ۲۱ سال بوده و مایه نگرانی است.