‍ ورود محیط زیست ایلام به موضوع آلایندگی کارخانه سیمان/۳۰ میلیارد تومان اعتبار برای رفع نقص سیمان ایلام

  مدیرکل حفاظت محیط زیست ایلام در واکنش به آلایندگی امروز کارخانه سیمان از پیگیری حقوقی آلایندگی سیمان و سایر صنایع استان خبر داد و گفت: ۳۰ میلیارد تومان اعتبار برای رفع نقص سیمان ایلام منظور شده است. ابدالی در گفت و گو با ایلامیان گفت: ساعت ۹ صبح امروز به دلیل قطع برق و […]

 

مدیرکل حفاظت محیط زیست ایلام در واکنش به آلایندگی امروز کارخانه سیمان از پیگیری حقوقی آلایندگی سیمان و سایر صنایع استان خبر داد و گفت: ۳۰ میلیارد تومان اعتبار برای رفع نقص سیمان ایلام منظور شده است.

ابدالی در گفت و گو با ایلامیان گفت: ساعت ۹ صبح امروز به دلیل قطع برق و ترانس های الکتروفیلتر برای چند دقیقه شاهد ایجاد آلودگی بودیم که با پیگیری کارشناسان فنی، این مشکل حل شد.

 

وی ضمن انتقاد از بروز آلودگی در این منطقه گفت: ایجاد آلودگی حتی در کوتاه مدت نیز سبب آسیب به مردم و منطقه شده و قابل توجیه نیست.

ابدالی اضافه کرد: با توجه به آلایندگی سیمان ایلام، علیه این واحد تولیدی در محاکم قضایی پرونده تشکیل شده است و سیمان ایلام نیز جزء صنایع آلاینده استان میباشد .

وی با انتقاد به عملکرد مدیران در رفع نقص موجود گفت: ۳۰۰ میلیارد ریال از محل صندوق ملی محیط زیست جهت رفع آلایندگی و کمک به تجهیز روند فیلتراسیون سیمان ایلام اعتبار اختصاص داده ایم، که این موضوع نیازمند پیگیری از طرف مدیران مجموعه است.

ابدالی در پایان ضمن تشکر از نگاه زیست محیطی مردم از صنایع استان خواست تلاش خود را برای خروج از لیست صنایع الاینده به کار گیرند.

instagram.com/p/CVTG20fN_HC/?utm_medium=copy_link@