۷۳ هزار مترمربع از اراضی ملی ایلام رفع تصرف شد

مدیرکل راه و شهرسازی ایلام گفت: امسال نزدیک به ۷۳ هزار مترمربع از اراضی ملی به ارزش ۸۹ میلیارد تومان رفع تصرف شده است. عبدالله بهادری از آمادگی یگان حفاظت از اراضی راه و شهرسازی برای برخورد با هرگونه تعرض به زمین‌های ملی و دولتی در استان خبر داد و اظهار داشت: سال جاری طی ۱۱۰ […]

مدیرکل راه و شهرسازی ایلام گفت: امسال نزدیک به ۷۳ هزار مترمربع از اراضی ملی به ارزش ۸۹ میلیارد تومان رفع تصرف شده است.

عبدالله بهادری از آمادگی یگان حفاظت از اراضی راه و شهرسازی برای برخورد با هرگونه تعرض به زمین‌های ملی و دولتی در استان خبر داد و اظهار داشت: سال جاری طی ۱۱۰ عملیات رفع تصرف نزدیک به ۷۳ هزار مترمربع به ارزش بیش از ۸۹ میلیارد تومان از دست اشخاص فرصت طلب و سودجو خارج شد.

وی با تقدیر از تعامل و همکاری دستگاه قضایی و نیروی انتظامی یادآور شد: به طور حتم و با قاطعیت با سودجویانی که قصد تعدی و دست درازی به اراضی ملی و بیت المال را دارند برخورد قانونی خواهیم کرد و برای تحقق این امر مهم از کلیه توان اجرایی و قانونی خود استفاده می‌کنیم.

مدیرکل راه و شهرسازی ایلام خاطر نشان کرد: یگان حفاظت از اراضی راه و شهرسازی استان ایلام با شماره تلفن شبانه روزی ۱۶۵۶ آماده دریافت گزارشات مردمی در زمینه تعرض به زمین‌های ملی ودولتی است.

فرمانده یگان حفاظت اراضی راه و شهرسازی ایلام نیز در این خصوص گفت: پدیده شوم زمین خواری و تصرف اراضی از طرف اشخاص سودجو به صورت سازماندهی شده به انجام می‌رسد و در این بین اشخاص دیگر از قبیل صاحبان و رانندگان ماشین آلات سنگین، بنا‌ها و کارگران بدون اطلاع از قوانین و ناآگاهانه با زمین خواران همکاری می‌کنند.

سرهنگ قدرت الله صفوی گفت: لذا صاحبان ماشین‌آلات سنگین بنا‌ها و کارگران توجه داشته باشند، در صورت هرگونه همکاری با متصرفین اراضی در جهت تسطیح زمین و آماده‌سازی ساخت‌وساز غیر مجاز ماشین‌آلات و وسایل آنان جهت فرایند قضایی توقیف و برای افراد پرونده قضایی تشکیل می‌گردد.

وی افزود: اشخاصی که قصد خرید ملک در هر نقطه از شهر‌های استان را دارند ابتدا استعلام لازم از اداره کل راه و شهرسازی در مرکز استان و ادارات راه و شهرسازی شهرستان‌های مختلف به عمل آوردند تا در دام اشخاص زمین خوار و سودجو گرفتار نشوند، چرا که هرگونه خرید، فروش، انعقاد قرارداد و تغییر شکل زمین‌های ملی و دولتی جرم محسوب شده و پیگرد قضایی دارد.

استان ایلام با ۵۸۰ هزار نفر جمعیت و ۲ میلیون هکتار مساحت و با داشتن ۴۲۳ کیلومتر مرز با کشور عراق در غرب کشور قرار دارد.

۸۷ درصد مساحت استان ایلام را جنگل ها، مراتع و عرصه‌های ملی تشکیل می‌دهد.