۶۰۰ میلیارد ریال برای تکمیل سد شهدای ایلام اعتبار نیاز است

مدیرعامل آب منطقه‌ای ایلام گفت: برای تکمیل سد شهدای ایلام و پرداخت مطالبات پیمانکاران و مشاوران طرح ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است. علی پوراحمد در جریان بازدید مسئولان حوزه آبریز سد کرخه در خصوص روند عملیات اجرایی سد‌های در حال ساخت شهدای ایلام و چناره با تاکید بر اهمیت و ضرورت اجرای سد […]

مدیرعامل آب منطقه‌ای ایلام گفت: برای تکمیل سد شهدای ایلام و پرداخت مطالبات پیمانکاران و مشاوران طرح ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است.

علی پوراحمد در جریان بازدید مسئولان حوزه آبریز سد کرخه در خصوص روند عملیات اجرایی سد‌های در حال ساخت شهدای ایلام و چناره با تاکید بر اهمیت و ضرورت اجرای سد چناره افزود: برای تکمیل فاز اول طرح شامل سیستم انحراف و تملک اراضی سد چناره مبلغی بالغ بر ۵ هزار میلیارد ریال مورد نیاز است.

رجایی رئیس حوزه آبریز کرخه نیز در این بازدید با تشکر از زحمات مجموعه آب منطقه‌ای ایلام و تاکید بر ضرورت تامین اعتبار این طرح‌های مهم و موثر استان، خواستار تسریع در تکمیل عملیات باقیمانده سدشهدای ایلام و همچنین تعیین تکلیف سد‌های حوضه مرزی غرب (گاوی و چنگوله) شد.

وی گفت: پیگیری‌های لازم برای تزریق اعتبارات به طرح‌های تامین آب استان در دستور کار شرکت مدیریت منابع آب ایران قرار دارد.

سد گلال (شهدای ایلام) در فاصله ۱۴ کیلومتری غرب شهرستان چوار واقع شده است.
تامین آب مورد نیاز صنایع پتروشیمی و همچنین روستا‌های اطراف از مهمترین اهداف اجرای این سد است.