۶۰۰ میلیارد تومان قرارداد در حوزه راهداری ایلام منعقد شد

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ایلام گفت: امسال ۶۰۰ میلیارد تومان قرارداد با پیمانکاران مختلف در بخش‌های روکش، لکه گیری، بهسازی، راهسازی و لایه‌های حفاظتی در استان جهت ارتقاء جاده‌ها منعقد شده است.

به گزارش خبرنگار ایلامیان، سید زاهدین چشمه خاور بیان کرد: نگهداری، نظارت و مراقبت از راه‌ها در راستای آسایش مردم و رانندگان از جمله وظیفه مهمی است که به عهده این نهاد قرار دارد.

وی با اشاره به اقدمات این اداره کل در سال جاری افزود: ۶ هزار عملیات خط کشی جاده ها، نصب ۲۰ کیلومتر نیوجرسی و نصب ۳۰ هزار انواع تابلو انجام شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ایلام ادامه داد: انجام ۱۶۰ کیلومتر عملیات شانه سازی، هشت کیلومتر راه سازی، ۱۶۰ کیلومتر روکش آسفالت و احداث پل صلواتی از دیگر اقدامات انجام شده این اداره کل در سال جاری است.

چشمه خاور با اشاره به آغاز طرح زمستانی با همکاری دستگاه‌های امدادی و مدیران آن‌ها در کنار نیرو‌های راهداری عنوان کرد: ۳۲ گروه تیم عملیاتی از راهداری ایلام با تعداد ۲۲۹ دستگاه ماشین آلات در کنار سایر دستگاه‌ها و پلیس راه در اجرای رزمایش ترافیکی زمستانی به مردم خدمات رسانی می‌کنند.

وی با بیان این که ۱۳ راهدارخانه در استان فعال است، اضافه کرد: پیش بینی و آماده کردن راهدارخانه ها، تجهیزات و ماشین آلات، نیرو‌ها و مواد و مصالح مصرفی برای انجام عملیات راهداری زمستانی از اهمیت بسیاری برخوردار است، این آماده سازی در قالب تعمیر، راه اندازی ماشین آلات راهداری زمستانی و بهسازی راهدارخانه‌ها صورت گرفته است.