۲۱ هزار متقاضی مسکن ملی در ایلام ثبت نام کرده اند

مدیرکل راه و شهرسازی ایلام از ثبت نام ۲۱ هزار متقاضی مسکن ملی در استان خبر داد و گفت: از این تعداد سه هزار و ۶۸ مورد نیز تأیید نهایی شده است. عبدالله بهادری با بیان اینکه تاکنون ۲۱ هزار مورد ثبت نام متقاضیان برای مسکن ملی به ثبت رسیده اظهار داشت: تاکنون ۱۵۳ هزار […]

مدیرکل راه و شهرسازی ایلام از ثبت نام ۲۱ هزار متقاضی مسکن ملی در استان خبر داد و گفت: از این تعداد سه هزار و ۶۸ مورد نیز تأیید نهایی شده است.

عبدالله بهادری با بیان اینکه تاکنون ۲۱ هزار مورد ثبت نام متقاضیان برای مسکن ملی به ثبت رسیده اظهار داشت: تاکنون ۱۵۳ هزار و ۸۸۲ مترمربع (بیش از ۱۵ هکتار) زمین جهت احداث مسکن طرح اقدام ملی در استان واگذار شده است.

وی افزود: همچنین مراحل احداث یک هزار و ۴۰۰ واحد مسکونی توسط کارگزاری‌ها طبق تفاهم نامه‌های مختلف از جمله ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اجرایی شده است.

بهادری یادآو شد: میزان سهمیه مسکن مورد نیاز شهر‌های استان و وضعیت زمین موجود مورد نیاز در دو سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ طبق قانون جهش تولید مسکن را ۱۴ هزار و ۶۲ واحد است که برای احداث این تعداد واحد مسکونی تاکنون ۵۰ هزار و ۸۷۹ متر مربع زمین در نظر گرفته شده است که قابلیت احداث دو هزار و ۹۳۹ واحد را دارد.

مدیرکل راه و شهرسازی ایلام افزود: برای تأمین زمین مابقی واحد‌های در نظر گرفته شده یک ‌میلیون و ۵۶۴ هزار متر مربع از طریق الحاق به محدوده شهر‌های استان در حال انجام است.