۱۳۷ میلیارد تومان از اسناد خزانه در استان ایلام جذب شد

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان ایلام گفت: کل اعتبار اسناد خزانه اسلامی استان ۹۵۰ میلیارد تومان بوده که تاکنون ۱۳۷ میلیارد تومان این اسناد جذب شده است.   قدرت فیض اللهی اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۷۱ میلیارد تومان وصول درآمد مالیاتی در استان محقق شده در حالی که میزان تعیین […]

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان ایلام گفت: کل اعتبار اسناد خزانه اسلامی استان ۹۵۰ میلیارد تومان بوده که تاکنون ۱۳۷ میلیارد تومان این اسناد جذب شده است.

 

قدرت فیض اللهی اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۷۱ میلیارد تومان وصول درآمد مالیاتی در استان محقق شده در حالی که میزان تعیین شده تا پایان مهرماه، ۲۵۴ میلیارد تومان بود.

وی از رشد ۵۵ درصدی درآمد مالیاتی استان طی هفت ماهه سال جاری به نسبت دوره مشابه پارسال خبر داد، و افزود: امسال برای استان ایلام درآمد مالیاتی ۴۳۶ میلیارد تومانی به تصویب رسیده که نسبت به سال قبل ۵۴ درصد رشد داشته و خوشبختانه تا نیمه اول سال بیش از نیمی از این درآمد وصول شده است.

مدیرکل اقتصاد و دارایی ایلام یادآور شد: میانگین وصول درآمد مالیاتی در کشور ۹۰ درصد است در حالی که این میزان در استان حدود ۱۱۰ درصد برآورد می‌شود، اما در سایر درآمدها میانگین کشوری ۷۴ درصد است ولی استان ایلام ۷۰ درصد درآمد سایر محقق شده است.

فیض اللهی تاکید کرد: با توجه به اینکه به هر میزان درآمد وصول شود به همان میزان اعتبارات به استان‌ها اختصاص می‌یابد، خوشبختانه ایلام پس از سیستان و بلوچستان دومین استان کشور از نظر پرداختی دولت بیش از درآمد وصول شده است.

وی اضافه کرد: این امر بیانگر توجه دولت به امر توسعه زیرساخت‌ها و کمک به هموارسازی توسعه در استان است.

فیض اللهی گفت: سال ۹۶، ۸۳ درصد، سال ۹۷، ۸۷ درصد، سال ۹۸، ۳۱ درصد و در سال ۹۹، ۱۲۱ درصد وصول درآمدها در استان ایلام محقق شده است.