۲۰۰۰ هکتار طرح زراعت چوب در استان ایلام اجرا شد

دهلران-مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام گفت: خوشبختانه تاکنون ۲ هزار هکتار طرح زراعت چوب در استان ایلام اجرا شده است. رضا احمدی در بازدید از طرح های منابع طبیعی دهلران اظهار کردا: از آنجایی که زراعت چوب یکی از طرح‌های اساسی سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور در تمام استان‌های زاگرسی به […]

دهلران-مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام گفت: خوشبختانه تاکنون ۲ هزار هکتار طرح زراعت چوب در استان ایلام اجرا شده است.

رضا احمدی در بازدید از طرح های منابع طبیعی دهلران اظهار کردا: از آنجایی که زراعت چوب یکی از طرح‌های اساسی سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور در تمام استان‌های زاگرسی به حالت اجرایی در آمده، تولید نهال‌های سریع رشد برای اجرای ای طرح در دستور کار قرار گرفته است.

وی بیان داشت: امسال ۶ میلیون اصله نهال از گونه‌های اوکالیپتوس و صنوبر در نهالستان‌های استان ایلام برای اجرای طرح زراعت چوب تولید شده است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام گفت: خوشبختانه مجریان و کارآفرینان حوزه تولید چوب با مشارکت کشاورزان در همه استان به فعالیت زراعت چوب مشغول هستند.

وی گفت: در شهرستان دهلران یکی از مجریان اقدام به کاشت ۱۱۵ هکتار زراعت چوب کرده که اداره منابع طبیعی شهرستان دهلران ۱۶۶ هزار اصله نهال اکالیپتوس به صورت رایگان در اختیار مجری قرارداده است.

وی به نظارت مستمر کارشناسان منابعع طبیعی بر اجرای دقیق زراعت چوب اشاره کرد گفت: مجری طرح با توجه به شرایط مالی که دارد تا کنون یک ریال تسهیلات بانکی استفاده نکرده است.

وی گفت: بخشی از اجرای این طرح نیز با همکاری آب منطقه‌ای استان و اداره راه شهرسازی در قالب حاشیه راه‌ها موصلاتی و کانال‌های اجرا یا در حال اجر است.

مدیر کل منابع طبیعی استان ایلام گفت: با برنامه ریزی های صورت گرفته در حوزه زراعت چوب به دنبال صنایع جانبی و فرآوری چوب در استان مستقر شود ودر این راستا افراد کا رآفرین درخواست‌های ارائه دادند که در حال برسی هستند بر اساس منابع آب استان طرح زراعت چوب را در استان توسعه بدهیم.