۱۴۱ پرونده قصور پزشکی در ایلام تشکیل شد

رییس سازمان نظام پزشکی ایلام گفت: سال جاری ۱۴۱ پرونده قصور پزشکی از کادر درمان استان تشکیل شد که از این تعداد ۷۸ پرونده مورد بررسی و پیگیری قرار گرفتند. علیرضا رمضانی  در نشست با اصحاب رسانه استان اظهار داشت: از این تعداد ۵۶ پرونده برائت، ۲۰ پرونده قصور پزشکی معادل ۳۰ درصد منجر به […]

رییس سازمان نظام پزشکی ایلام گفت: سال جاری ۱۴۱ پرونده قصور پزشکی از کادر درمان استان تشکیل شد که از این تعداد ۷۸ پرونده مورد بررسی و پیگیری قرار گرفتند.

علیرضا رمضانی  در نشست با اصحاب رسانه استان اظهار داشت: از این تعداد ۵۶ پرونده برائت، ۲۰ پرونده قصور پزشکی معادل ۳۰ درصد منجر به صدور حکم و ۳۲ پرونده نیز منع تعقیب شده اند که این آمار بالا نشانگر قاطعیت مجموعه نظام پزشکی برای صیانت از حقوق بیماران است.

وی افزود: سال گذشته نیز برای ۷۲ مورد پرونده از مجموع ۹۶ پرونده شکایت از کادر درمان برائت صادر و حکم ۲۴ مورد پرونده معادل ۳۰ درصد قصور پزشکی تایید شد.

رمضانی عنوان کرد: حفظ حقوق بیمار و پزشک و حمایت از آنان در چارچوب قانون با همکاری دستگاه قضا مهم‌ترین رسالت نظام پزشکی است.

وی یادآور شد: هدف خدمت به مردم است و شاکیان پرونده‌ها یقین بدانند به پرونده‌های شکایت آن‌ها در چهار مرحله استانی و کشوری رسیدگی و سپس رای نهایی صادر می‌شود.

رییس سازمان نظام پزشکی استان ایلام تاکید کرد: در صورت اعتراض بیمار به حکم صادر شده، پرونده وی به تجدید نظر دادسرا جهت بررسی ارجاع داده و امکان اعاده حق قانونی هر بیمار برای رسیدگی به پرونده قصور پزشکی وجود دارد.

وی در مورد پرداخت مالیات مطب پزشکان هم گفت: مطب پزشگان استان طرف قرارداد با موسسه‌های بیمه گذار هستند و میزان درآمد و دریافتی پزشکان از طریق این موسسه‌های بیمه گر به امور مالیاتی گزارش می‌شود و پزشکان مالیات تعیین شده را پرداخت می‌کنند.