۱۱ درصد انرژی برق در استان ایلام تلف می‌شود

مدیرعامل شرکت توزیع برق ایلام با اشاره میانگین کشوری در بحث تلفات برق گفت: میزان تلفات انرژی برق در این استان هم اکنون ۱۱ درصد است.

به گزارش خبرنگار ایلامیان، ولی الله ناصری با اشاره به اینکه کاهش تلفات و پرت برق از برنامه‌های این شرکت است، تاکید کرد: هم اکنون میزان تلفات برق در استان ۱۱ درصد است که از این منظر به میانگین کشوری نزدیک هستیم و تلاش برای کاهش آن به زیر ۱۰ درصد از برنامه‌های در دست اجراست.

وی افزود: مجموع مشترکان شرکت برق استان ۲۵۰ هزار مشترک است که از طریق ۱۲۵ فیدر توزیع به صورت فشار متوسط در اختیار آنان قرار می‌گیرد.

ناصری گفت: ۶ هزار و ۶۶۰ دستگاه ترانسفورماتور در ایلام وجود دارد که با ظرفیت حدود یک هزار MVA در مناطق شهری و روستایی استان پراکنده هستند.

مدیرعامل شرکت توزیع برق ایلام به مسئله استخراج رمز ارز‌ها را در سال‌های اخیر پرداخت و گفت:این اقدام باعث بالا رفتن مصرف برق شده است که با انجام بازدید‌های دوره‌ای،عمده مراکزی که به صورت غیر مجاز اقدام به استخرام رمز ارز کرده اند، شناسایی و برخورد قانونی با آن‌ها صورت گرفته است.

وی به کاهش نزولات آسمانی و افزایش مصرف در تابستان امسال اشاره کرد و گفت: با برنامه ریزی صورت گرفته از طریق وزارتخانه و هماهنگی با سایر دستگاه‌های اجرایی نسبت به جابجایی ساعت کاری ادارات در فصل تابستان اقدام شد که این رویه باعث شد در ساعات اداری ۳۰ درصد و در ساعات غیر اداری ۶۰ درصد مصرف این مراکز کاهش یابد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق ایلام یادآور شد: هم اکنون ۱۰۰ درصد مناطق شهری و روستایی استان به شبکه سراسری برق متصل هستند و تامین برق این مناطق از طریق ۱۹ پست فوق توزیع صورت می‌گیرد.