یادواره سرداران و۴۰۰ شهید والامقام ایل خزل

یادواره سرداران و۴۰۰ شهید والامقام ایل خزل با حضور خانواده‌های معظم شهدا احاد مختلف مردم ومسولین لشکری و کشوری در روستای زنجیره علیا ایلام برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلامیان، قاضی زاده هاشمی معاون رییس جمهور و‌ رییس سازمان بنیاد شهید کشور در این مراسم با قدردانی از رشادت رزمندگان اسلام در ۸ سال دفاع مقدس بویژه عشایر غیور کشور گفت: غیور مردانی که پس از ۴۰ سال حماسه‌هایی ماندگار خلق کردند و حامل تجربه‌هایی بزرگ از جنگ تحمیلی هستند اینان اکنون نگهبانان جمهوری اسلامی ایرانند.

وی افزود: عشایر عزیز وگرانقدر از اولین مدافعان کشور در برابر جنگ تحمیلی بودندو به مانند یک دژ مستحکم در برابر دشمن تا دندان مسلح ایستادند نمونه آن را میتوان در عملیات فتح میمک با شجاعت عشایر ایل خزل عنوان کرد.

وی تاکید کرد: عشایر غیور ایل خزل در تمام صحنه‌های انقلاب همیشه پاسدار مکتب شهدا و حافظ نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بوده و هستند.

سردارشادمانی معاون هماهنگ کننده قرارگاه خاتم الانبیا در این مراسم گفت: ده‌ها عملیات مهم در دوران دفاع مقدس همچون عملیات ضربت ذوالفقار توسط ایل غیور خزل انجام شده است که هر کدام نگین درخشانی از صفحات تاریخ دفاع مقدس هستند.

وی افزود: راهی که شهیدان رفتند راه پاکی، صداقت و استقامت بود که در این مراسمات پاسداشت خون پاک آنان برای جهانیان به اثبات میرسد.

حجت الاسلام والمسلمین کریمی تبار نماینده، ولی فقیه در استان وامام جمعه ایلام ضمن تقدیر از حضور گسترده مردم در این یادواره گفت: این یادواره میراث کنگره بزرگ شهداست که سال پیش در استان برگزار شد. وی افزود: شهدا گرانقدر در زمان خود خوش درخشیدندو ستاره تابناکی شدند برای کسانی که در ظلمت و فتنه گرفتار بودند که باعث شدند مسیر خویش را بیابند.

وی افزود : دیروز جنگ احزاب در مقابله با اسلام اتفاق افتاد وامروز دشمنان در جنگ ترکیبی سخت ونرم با شیوه‌های مختلف در برابر پرچم مقدس کشور ایستاده اند. حجت الاسلام والمسلمین کریمی تبار در ادامه برگزاری این مراسم را میثاق دوباره باشهیدان واعلام وفاداری به میهن عنوان کرد.

گفتنی است: در این مراسم همچنین برنامه‌هایی از قبیل تشیبع پیکر مطهر یک شهید گمنام دوران دفاع مقدس، اجرای نمایش دفاع مقدس، سرود دانش آموزان، مداحی و برپایی نمایشگاه‌های صنایع دستی و فرهنگی از دیگر برنامه‌های یادواره شهدا در ایلام بود.