گندم‌کاران ایلامی برای ثبت کشت قراردادی گندم و کلزا اقدام کنند

مدیر تعاون روستایی ایلام گفت: گندم‌کاران سطح استان برای ثبت کشت قراردادی گندم و کلزا با این تعاونی اقدام کنند.

حمیدرضا شکری اظهار داشت: کشاورزانی که تاکنون برای ثبت کشت قراردادی خود اقدام نکرده‌اند، می‌توانند با ورود به سامانه این طرح به‌صورت الکترونیکی ثبت‌نام کنند و از تخفیف ۲۰ درصدی بیمه محصول و جایزه کرایه حمل بهره‌مند شوند.

وی افزود: امسال بر اساس سیاست‌های دولت و وزارت جهاد کشاورزی سه دستگاه متولی کشت قراردادی شده‌اند که ادارات کل تعاون روستایی و غله در محصولات گندم آبی، دیم و کلزا و شرکت پشتیبانی امور دام در رابطه با محصول جو این اقدام را انجام می‌دهند.

مدیرکل تعاون روستایی ایلام با توصیه به کشاورزان برای رعایت کشت قراردادی گفت: این سامانه در راستای توسعه‌ کشت‌ قراردادی و به‌منظور افزایش سود تولیدکننده، حذف واسطه‌ها، افزایش کیفیت محصولات و کاهش ریسک بازار و تولید، ایجاد شده است و کشاورزان می‌توانند با ورود به این سامانه و انتخاب تعاون روستایی، با وارد کردن اطلاعاتی مانند ابعاد زمین، حدود اربعه، اطلاعات فردی و سایر موارد خواسته شده پس از طی چند مرحله و انتخاب تعاون روستایی به‌عنوان دستگاه طرف قرارداد کار ثبت قرارداد خود را انجام دهند.

شکری ادامه داد: گندم‌کاران با عقد قرارداد با تعاون روستایی و تحویل محصول به مراکز خرید ضمن بهره‌مندی از تخفیف ۲۰ درصدی بیمه محصول، به ازای هر تن ۱۵۰ هزار تومان در قالب کرایه حمل جایزه دریافت می‌کنند.

مدیرکل تعاون روستایی ایلام یادآور شد: کشاورزان می‌توانند با مراجعه به لینک https://farm.mcinext.com و انتخاب سازمان تعاون روستایی به‌عنوان دستگاه طرف قرارد،نسبت به عقد قرارداد خود به صورت الکترونیکی اقدام کنند.