گرد و غبار در هوای استان ایلام

رییس گروه پیش بینی هواشناسی ایلام گفت: توده گرد و غبار از امروز وارد ایلام شده و مناطق مختلف استان را تحت تاثیر آلودگی خود قرار داده است. مجتبی میهن پرست اظهار داشت: این توده نسبتا غلیظ که در بیابان‌های عراق تشکیل شده از عصر امروز وارد استان می‌شود و بیشتر نواحی مرزی را درگیر […]

رییس گروه پیش بینی هواشناسی ایلام گفت: توده گرد و غبار از امروز وارد ایلام شده و مناطق مختلف استان را تحت تاثیر آلودگی خود قرار داده است.

مجتبی میهن پرست اظهار داشت: این توده نسبتا غلیظ که در بیابان‌های عراق تشکیل شده از عصر امروز وارد استان می‌شود و بیشتر نواحی مرزی را درگیر می‌کند.
وی افزود: باتوجه به میزان غلظت آن، باعث کاهش افت کیفی هوا و دید افقی در نقاط مختلف استان به ویژه نواحی مرزی خواهد شد.
رییس گروه پیش بینی هواشناسی ایلام ادامه داد: این توده هرچند تا ساعاتی از فردا در آسمان استان فعال است، اما به تدریج از صبح از میزان غلظت آن کاسته می‌شود.
وی یادآور شد: از دیروز کاهش محسوس افت دما در استان شروع شده و این روند تا روز جمعه ادامه دارد و دمای هوا بین هشت تا ۱۰ درجه سانتیگراد ادامه خواهد داشت.
میهن پرست در خصوص وزش باد نیر اضافه کرد: سرعت وزش باد که در حال حاضر در برخی نقاط استان فعال است از فردا نسبت به امروز کمتر خواهد بود.
از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۷ روز آلوده ناشی از گرد و غبار در استان ایلام ثبت شده است.
میزان استاندارد ذرات معلق در هوا ۱۵۰ میکروگرم بر متر مکعب و میزان استاندارد دید افقی هم ۱۰ کیلومتر است.