«کُلم» روستایی که قطب تولید ماهی قزل آلا در ایلام شد

بهره گیری از منابع آبی باعث شده سالانه بیش از ۱۰ هزارتن ماهی، تولید و راهی بازار مصرف شود. فعالیت ۲۲۰ مزرعه پرورش ماهی سردابی و گرمابی در استان ایلام و بهره گیری از منابع آبی باعث شده سالانه بیش از ۱۰ هزار تن ماهی، تولید و راهی بازار مصرف شود. استان ایلام در غرب […]

بهره گیری از منابع آبی باعث شده سالانه بیش از ۱۰ هزارتن ماهی، تولید و راهی بازار مصرف شود.

فعالیت ۲۲۰ مزرعه پرورش ماهی سردابی و گرمابی در استان ایلام و بهره گیری از منابع آبی باعث شده سالانه بیش از ۱۰ هزار تن ماهی، تولید و راهی بازار مصرف شود.

استان ایلام در غرب ایران یکی از مراکز اصلی پرورش ماهی قزل آلا در کشور شناخته می‌شود، آب و هوای مناسب و وجود چشمه‌های آب سرد در کوهستان‌های استان باعث رونق پرورش ماهی در روستا‌های این استان شده است.

بدون شک روستای کلم واقع در شهرستان بدره در جنوب استان به دلیل خوش آب هوا و آب زلال در دامنه کبیرکوه قطب اصلی تولید ماهی قزل آلا در استان ایلام شناخته می‌شود.

کیفیت ماهی‌های تولیدی در این روستا زبانزد مردم استان است، علت اصلی کیفیت ماهی سردآبی قزل آلا در این روستا آب سرد جاری شده از کوه‌های کبیرکوه قلمداد می‌شود.

ظرفیت‌های روستای کلم در شهرستان بدره فقط به تولید ماهی قزل آلا ختم نمی‌شود، این روستا به دلیل زیبایی‌های منحصر به فرد به عروس روستا‌های استان نیز شهرت دارد.