کشف ۴۰۴ راس احشام قاچاق در مرز‌های دهلران

فرمانده مرزبانی ایلام گفت: مرزبانان هنگ مرزی موفق به کشف و ضبط ۴۰۴ راس احشام (سبک) قاچاق به ارزش تقریبی هشت میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در مرز دهلران شدند. سرهنگ فرج رستمی گفت: مرزبانان هنگ مرزی با رصد فعالیت‌های قاچاقچیان موفق به کشف و ضبط ۴۰۴ راس احشام (سبک) قاچاق به ارزش تقریبی هشت […]

فرمانده مرزبانی ایلام گفت: مرزبانان هنگ مرزی موفق به کشف و ضبط ۴۰۴ راس احشام (سبک) قاچاق به ارزش تقریبی هشت میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در مرز دهلران شدند.

سرهنگ فرج رستمی گفت: مرزبانان هنگ مرزی با رصد فعالیت‌های قاچاقچیان موفق به کشف و ضبط ۴۰۴ راس احشام (سبک) قاچاق به ارزش تقریبی هشت میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در مرز دهلران شدند.

وی افزود:در راستای تدابیر عملیاتی فرماندهی مرزبانی استان ایلام در پی اخبار واصله از منابع و مخبرین مبنی بر قاچاق احشام توسط قاچاقچیان ،مراتب بصورت ویژه در دستور کار مرزبانان هنگ مرزی دهلران قرار گرفت.

فرمانده مرزبانی ایلام بیان کرد: پس از دریافت خبر و بررسی موضوع ،مامورین هنگ مرزی ضمن تشدید اقدامات کنترلی و انسداد مرز به منظور جلوگیری از خروج قاچاقچیان احشام، با استفاده از تجهیزات اپتیکی در نقاط مورد ظن تردد قاچاقچیان اقدام به اجرای کمین هدفمند در چند نقطه نموده که سرانجام در نیمه‌های شب افراد سود جو در نقطه صفر مرزی و در حال خروج از مرز در دام مرزبانان گرفتار شدند.

سرهنگ رستمی گفت: با تلاش مرزبانان از این افراد ۴۰۴ راس احشام (سبک) قاچاق به ارزش تقریبی هشت میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در نوار مرزی دهلران کشف و ضبط شد.

وی اضافه کرد: نظارت و کنترل مداوم نوار مرزی و حراست از کیان مقدس ایران اسلامی از مهمترین عوامل موفقیت مرزبانی بوده چرا که با برطرف کردن موانع ضمن فراهم کردن زمینه ایجاد و دست یابی به امنیت پایدار، دست قاچاقچیان و اخلاگران از دخالت در امنیت مرز‌ها کوتاه شده است.

شهرستان گرمسیری و مرزی دهلران در مجاورت استان خوزستان و در ۲۲۰ کیلومتری جنوب ایلام قرار دارد.