کشف ۲۲ هزار لیتر فرآورده نفت کوره قاچاق در هلیلان

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ایلام گفت: با تلاش شبانه روزی نیرو‌های حراست این شرکت ۲۲ هزار لیتر فرآورده نفت کوره در یک کارخانه آجرپزی واقع در شهرستان هلیلان کشف شد. علی اصغر چاغروندی روز سه شنبه اظهار داشت: در راستای طرح کنترل و نظارت بر مصرف سوخت یارانه‌ای و برخورد با قاچاق […]

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ایلام گفت: با تلاش شبانه روزی نیرو‌های حراست این شرکت ۲۲ هزار لیتر فرآورده نفت کوره در یک کارخانه آجرپزی واقع در شهرستان هلیلان کشف شد.

علی اصغر چاغروندی روز سه شنبه اظهار داشت: در راستای طرح کنترل و نظارت بر مصرف سوخت یارانه‌ای و برخورد با قاچاق فرآورده‌های نفتی، برابر اخبار واصله مبنی بر احتمال قاچاق سوخت در محور شهرستان هلیلان، پس از کنترل چهار شبانه روز محور مورد نظر، ضمن هماهنگی با نیروی انتظامی و در یک عملیات غافلگیرانه نیرو‌های حراست این شرکت با هماهنگی بعمل آمده در پل سیمره موفق به توقف و کشف یک محموله قاچاق نفت کوره به مقدار ۲۲ هزار لیتر شدند.

وی با بیان اینکه نفتکش پس از بارگیری در کارخانه آجر پزی قصد خروج محموله از استان را داشت، افزود: پس از کشف و با هماهنگی قاضی تعزیرات حکومتی شهرستان، نفت کوره مکشوفه به پارکینگ انبار نفت شهید سلیمانی ایلام منتقل و در این رابطه یک فرد متخلف شناسایی و به مراجع قضائی معرفی شد.

مدیرعامل شرکت پخش فراورده‌های نفتی منطقه ایلام یادآور شد: ارزش این محموله بیش از ۲ میلیارد ریال برآورد شده است که بازدید‌های مستمر از مجاری عرضه و مصرف کنندگان عمده از قاچاق و به تاراج رفتن سرمایه‌های ملی جلوگیری می‌کند.

شهرستان تازه تاسیس هلیلان با جمعیتی بالغ بر ۲۰ هزار نفر به مرکزیت شهر توحید در ۹۰ کیلومتری ایلام قرار دارد.