کشف بیش از ۳۰۰ سلاح جنگی و شکاری در ایلام

فرمانده انتظامی استان از انهدام ۵ باند قاچاق سلاح و مهمات خبرداد و گفت: از ابتدای سال تا کنون ۵ باند قاچاق سلاح و مهمات در سطح استان منهدم و ۳۶۲ سلاح جنگی و شکاری کشف شده است. سردار دلاور القاصی مهر گفت: در اجرای طرح برخورد با قاچاقچیان سلاح و مهمات، از ابتدای سال […]

فرمانده انتظامی استان از انهدام ۵ باند قاچاق سلاح و مهمات خبرداد و گفت: از ابتدای سال تا کنون ۵ باند قاچاق سلاح و مهمات در سطح استان منهدم و ۳۶۲ سلاح جنگی و شکاری کشف شده است.

سردار دلاور القاصی مهر گفت: در اجرای طرح برخورد با قاچاقچیان سلاح و مهمات، از ابتدای سال تا کنون مأموران انتظامی با اشراف اطلاعاتی صورت گرفته از فعالیت باند‌های خرید و فروش سلاح‌های جنگی و شکاری موفق شدند ۵ باند قاچاق اسلحه و مهمات را منهدم کنند.

وی افزود:تمامی تلاش‌ها در راستای مقابله با قاچاق سلاح و مهمات باید هدفمند، موثر و همراه با اقتدار باشد تا تمامی کسانی که سلاح و مهمات غیرمجاز دارند، احساس ناامنی کنند چرا که امنیت مردم خط قرمز پلیس است و با فرد و یا افرادی که قصد خدشه دار کردن آن را داشته باشند با اقتدار برخورد خواهیم کرد.

فرمانده انتظامی استان ایلام همچنین به طرح ویژه و سراسری مقابله با قاچاق سلاح و مهمات ۵ روزه اخیر اشاره و اضافه کرد: در این طرح که از هفتم تا ۱۱ خردادماه در سطح استان اجرا شد، مأموران انتظامی موفق شدند، ۸ سلاح جنگی، ۴۲ سلاح شکاری و در مجموع ۵۰ سلاح را کشف و ۴۸ نفر را نیز در این زمینه دستگیر کنند.

وی گفت: از ابتدای سال تا کنون، نسبت به سال گذشته در کشف سلاح جنگی ۱۵۳ درصد، در کشف سلاح شکاری، ۵۴ درصد و در مجموع ۸۱ درصد افزایش کشفیات داشته ایم و ۲۶۲ نفر نیز دستگیر و جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شده اند.

سردار القاصی مهر با اشاره به اینکه یکی از ابزار‌های مخل نظم وامنیت اجتماعی، قاچاق سلاح و مهمات است؛ یادآور شد: امنیت و آرامش مردم خط قرمز پلیس بوده و نیروی انتظامی با کسانی که از این خط قرمز عبور کنند برابر با قانون و در راستای مطالبه به حق مردم قاطعانه برخورد خواهد کرد.