کاهش ۶۳ درصدی جوجه ریزی در مرغداری‌های ایلام

کاهش جوجه ریزی در مرغداری های استان ، مجهز شدن ۶۲۵ نانوایی در استان به دستگاه کارتخوان و کلنگ زنی میدان میوه و تره بار شهر ایلام در هفته دولت سه محور اصلی نشست تنظیم بازار استان بود. جوجه ریزی در مرداد ماه امسال در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۶۳ درصد و در تیر […]

کاهش جوجه ریزی در مرغداری های استان ، مجهز شدن ۶۲۵ نانوایی در استان به دستگاه کارتخوان و کلنگ زنی میدان میوه و تره بار شهر ایلام در هفته دولت سه محور اصلی نشست تنظیم بازار استان بود.

جوجه ریزی در مرداد ماه امسال در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۶۳ درصد و در تیر ماه امسال هم چهل و دو درصد کاهش یافته است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گفت:گرمای کم سابقه هوا، کاهش مصرف مرغ در استان و افزایش قیمت تمام شده مرغ، باعث عدم رغبت مرغداران ایلامی به جوجه ریزی شده است.

عموزاده افزود: با مشوق‌هایی همچون گرفتن مجوز صادرات ۱۶۴ تن مرغ مازاد، خرید تضمینی مرغ و دادن تسهیلات به دنبال ترغیب مرغداران به جوجه ریزی هستیم.

استاندار ایلام هم در این نشست با اشاره به مجهز شدن ۶۲۵ نانوایی به دستگاه کارتخوان گفت: برای جلوگیری از هرگونه تخلف از مجموع ۷۰۰ نانوایی استان ۶۲۵ نانوایی به دستگاه‌ها کارتخوان مجهز شدند و مابقی ۷۵ نانوایی استان که مشکلاتی که در نقل و انتقال داشتند، قطع سهمیه شدند.

بهرام نیا افزود: افزایش کیفیت نان در اولویت است و به همین منظور نظارت بر عملکرد نانوایی ها همچنان ادامه خواهد داشت.

وی همچنین با تاکید بر تسریع در عملیات کلنگ زنی و ساخت و ساز میدان میوه و تره بار در شهر ایلام گفت: تعامل و همکاری بین بخشی ،عامل تسریع در راه اندازی میدان میوه و تره بار است و در این خصوص اداره کل راه و شهرسازی با توافق با شهرداری و واگذاری زمین برای ایجاد میدان میوه و تره بار اهتمام ویژه دارد.