کاهش ۲۸ درصدی مبتلایان کرونا در ایلام

معاون سیاسی، امنیتی استاندار ایلام گفت: میزان مبتلایان به کرونا در استان در هفت روز گذشته نسبت به هفته ماقبل آن ۲۸ درصد کاهش یافته است. الیاس فتاحی در نشست ستاد کرونا استان اظهار داشت: از هفتم تا ۱۳ آبان ماه نمونه کرونا ۷۹۸ نفر در این استان مثبت و از چهاردم تا ۲۰ آبان […]

معاون سیاسی، امنیتی استاندار ایلام گفت: میزان مبتلایان به کرونا در استان در هفت روز گذشته نسبت به هفته ماقبل آن ۲۸ درصد کاهش یافته است.

الیاس فتاحی در نشست ستاد کرونا استان اظهار داشت: از هفتم تا ۱۳ آبان ماه نمونه کرونا ۷۹۸ نفر در این استان مثبت و از چهاردم تا ۲۰ آبان ماه نیز تست ۵۷۵ نفر مثبت اعلام شد.

وی افزود: همچنین با همکاری و استقبال مردم از تزریق واکسن در استان میزان بستری‌های کرونا طی هفت روز گذشته نسبت به هفته ماقبل آن چهار درصد کاهش یافته است.

معاون استاندار ایلام ادامه داد: میزان ابتلا به کرونا روزانه ایلام ۱۰۰ نفر و بستری‌های کرونا نیز به ۳۰ نفر در روز رسیده است که این میزان با افزایش پوشش واکسیناسینون کاهش می‌یابد.

فتاحی یادآور شد: هم اکنون ۱۰۳ نفر مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند که درمان و مراقبت از این بیماران در حال انجام است.

وی با قدردانی از رییس و معاونان دانشگاه علوم پزشکی ایلام، فرمانداران شهرستان‌ها و تمامی دست اندرکاران حوزه واکسیناسیون در تمامی شهرستان‌ها گفت: درصد پوشش واکسن کرونا باید در استان افزایش یابد که هر قدر درصد تزریق کنندگان افزایش یابد، خطر کرونا به تدریج کاهش می‌یابد.