کاهش نزولات جوی / زنگ خطر کم آبی در ایلام به صدا در آمد

کاهش نزولات جوی ضرورت مدیریت مصرف و منابع آب را جدی‌تر کرده و زنگ هشدار کمبود آب را در ایلام به صدا درآورده است. مدیرعامل آب منطقه‌ای ایلام با اشاره به اینکه سد مخزنی چم گردلان تامین کننده آب شرب شهر ایلام است گفت: این سد حدود ۴۱ میلیون مترمکعب آب دارد که نسبت به […]

کاهش نزولات جوی ضرورت مدیریت مصرف و منابع آب را جدی‌تر کرده و زنگ هشدار کمبود آب را در ایلام به صدا درآورده است.

مدیرعامل آب منطقه‌ای ایلام با اشاره به اینکه سد مخزنی چم گردلان تامین کننده آب شرب شهر ایلام است گفت: این سد حدود ۴۱ میلیون مترمکعب آب دارد که نسبت به سال گذشته ۳۰ درصد کاهش حجم مخزن داشته است.

پوراحمد افزود: در حال حاضر ۴ سد مخزنی در استان ایلام در دست بهره‌برداری هستند که ذخیره این چهار مخزن هم اکنون ۵۰ درصد است در حالی که سال گذشته حدود ۷۳ درصد مخازن این سد‌ها پر بود.

وی مدیریت مصرف و ترسالی سال ۹۸ را یکی از دلایل اصلی تامین آب در سد‌های استان برشمرد و افزود: در حال حاضر تراز فعلی سد مخزنی ایلام ۱۰ متر کاهش ارتفاع داشته که این امر ضرورت مدیریت مصرف توسط مشترکان را می‌رساند.

در حالی که دو ماه از سال آبی جاری گذشته است، اما در استان ایلام بارندگی‌های موثری نداشتیم و این یعنی در دراز مدت ۷۵ درصد با کاهش بارندگی‌ها مواجه بوده‌ایم.