در واکنش به اعتراض مردم و تشکیل کارزار نجات کوه بانکول:

کارگروهی وضعیت محیط زیست بانکول را بررسی می کند

نشست کارگروه مدیریت جامع حوزه های آبخیز استان ایلام، امروز سه شنبه ۱۸ بهمن ماه ۱۴۰۱ به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری ایلام و با حضور اعضاء و نماینده سازمان های مردم نهاد در استانداری ایلام برگزار شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار ایلام با اشاره به اجرای طرح میدان گازی در بانکول، دستور داد هفته آینده کارگروهی با مسئولیت دفتر فنی استانداری وضعیت زیست محیطی بانکول را بررسی  و نتیجه بررسیهای کارشناسی را ارائه دهد.وی در ادامه با اشاره به اینکه سازمان های مردم نهاد به مسئولان استانی خود اعتماد داشته باشند، گفت:  همه ما دغدغه محیط زیست داریم و حفاظت از  طبیعت و هوای پاک برای ما بسیار با اهمیت است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار ایلام در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه یکی از مشکلات استان در حوزه آبخیزداری بحث نخاله های ساختمانی است، گفت: با توجه به اینکه ایلام قطب اربعین کشور و سالانه محل تردد جمعیت انبوهی از زوار عتبات عالیات است،  زیبنده این استان نیست که  ورودی شهر های آن مملو از  نخاله های ساختمانی باشد.

وی تاکید کرد: باید هرچه سریعتر همه دستگاه‌های متولی دراین راستا به وظایف قانونی خود عمل کنند.هژبری خاطرنشان کرد: استان ما در حوزه نفتی یکی از استان های درحال توسعه است و با توجه به آلایندگی صنایع وابسته به نفت باید برای حفاظت محیط زیست ومراتع طبیعی  بصورت علمی و با استفاده از تحقیقات وپژوهش دانشگاهی  برنامه ریزی شود.

+ خاطرنشان میسازد در روزهای اخیر کارزار #نجات_بانکول در فضای مجازی ترند شده و دوست داران محیط زیست خواستار جلوگیری از آسیب به منابع طبیعی و محیط زیست این منطقه شده اند.

لینک اخبار مرتبط

استمداد دوست داران محیط زیست برای نجات بانکول