کاراته کای ایلامی تنها طلایی ایران در پرتغال / ایلام با۳ سهمیه به المپیک توکیو می رود

ذبیح الله پور شیب مرد طلایی ایران در پرتغال لقب گرفت.   در روز پایانی مسابقات لیگ جهانی کاراته وان در لیسبون (پرتغال) و در وزن کمتر از ۸۴ کیلوگرم آقایان، ذبیح الله پورشیب کاپیتان تیم ملی کاراته ایران که با غلبه بر حریفان به دیدار نهایی رسیده بود با عدم حضور ریتارو آراگا از […]

ذبیح الله پور شیب مرد طلایی ایران در پرتغال لقب گرفت.

 

در روز پایانی مسابقات لیگ جهانی کاراته وان در لیسبون (پرتغال) و در وزن کمتر از ۸۴ کیلوگرم آقایان، ذبیح الله پورشیب کاپیتان تیم ملی کاراته ایران که با غلبه بر حریفان به دیدار نهایی رسیده بود با عدم حضور ریتارو آراگا از ژاپن به دلیل مصدومیت به مدال طلا دست یافت. پورشیب در آخرین مصاف با این رقیب در سال ۲۰۱۹ در روسیه هم مقابل او به برتری دست یافته بود.

 

 

پیش از این بهمن عسگری (نقره) ، حمیده عباسعلی و سجاد گنج زاده (برنز) موفق به کسب مدال در مسابقات کاراته وان لیسبون ۲۰۲۱ شده بودند.

آخرین مرحله از رقابت های کسب سهمیه المپیک از طریق رنکینگ موسوم به لیگ جهانی کاراته وان طی روزهای ۱۰ تا ۱۲ اردیبهشت ماه به میزبانی لیسبون پرتغال با حضور ۷۶۹ ورزشکار از ۸۷ کشور برگزار شد.

 

گفتنی است جواد فروغی وارمینا صادقیان دوتیر انداز ایلامی که با اقتدار کامل مجوز حضور در مسابقات المپیک را گرفته اند با پیروزی پورشیب در مسابقات کاراته پرتغال سهمیه استان ایلام در المپیک توکیو سه نفره شد.