پیش بینی تردد بیش از ۶۰ درصد زائران اربعین از مرز مهران

استاندار ایلام با بیان اینکه پیش بینی می‌شود بیش از ۶۰ درصد از زائران اربعین از مرز مهران تردد داشته باشند، گفت: باید تمام توان خود را برای تسهیل در تردد آنان بکار گیریم. حسن بهرام نیا در نشست ستاد اربعین استان از موافقت ستاد مرکزی اربعین کشور مبنی بر حضور میدانی نمایندگان وزارتخانه‌ها، نهادها، […]

استاندار ایلام با بیان اینکه پیش بینی می‌شود بیش از ۶۰ درصد از زائران اربعین از مرز مهران تردد داشته باشند، گفت: باید تمام توان خود را برای تسهیل در تردد آنان بکار گیریم.

حسن بهرام نیا در نشست ستاد اربعین استان از موافقت ستاد مرکزی اربعین کشور مبنی بر حضور میدانی نمایندگان وزارتخانه‌ها، نهادها، ارگان‌ها، سازمان‌های مرتبط با اعضای ستاد اربعین و … از هفته اول مرداد ماه در استان برای انجام امور  اربعین خبر داد و اظهار داشت: برای برگزاری اربعین پیش رو بایست از تمامی ظرفیت‌های ملی و استانی استفاده شود.
وی در ادامه بر لزوم ساماندهی اتوبوس‌ها در پایانه‌های مرزی مهران تاکید کرد و افزود: علاوه بر ساماندهی، نظارت بر میزان کرایه بها، بلیط فروشی بسیار ضرورت دارد و باید تا هفته آینده این مهم با جدیت دنبال شود.
رئیس ستاد اربعین استان ایلام از مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان نیز خواست متخصصان فنی برای سرویس دهی شبکه تلفن همراه در ایام اربعین در پایانه مرزی مهران حضور داشته باشند و به زائران خدمات دهی کنند.
وی همچنین خواستار ایجاد غرفه‌ها و فروشگاه‌هایی در مرز مهران شد و عنوان کرد: از روز‌های آینده این فروشگاه و غرفه‌ها ایجاد شود.
بهرام نیا  اضافه کرد: برج نوری در پایانه مهران مرزی ضرورت دارد که باید این مهم نیز با جدیت در دستور کار قرار گیرد.
استاندار ایلام در بخش دیگری از صحبت‌های خود خواستار استفاده از ظرفیت رسانه‌ها در کنگره اربعین بعنوان یک ضرورت مهم شد و یادآور شد: اربعین یک کار بزرگ فرهنگی است و در این میان باید کسانی باشند که پیام رسان و روایتگر این رویداد مهم باشند که در این زمینه کار اصحاب رسانه و صداو سیما بسیار حائز اهمیت است.
وی افزود: در این میان کمیته تبلیغات وظیفه مهمی در ایام اربعین برعهده دارد و در این راستا کار فرهنگی به عهده سازمان تبلیغات، صدا و سیما و فضای مجازی است.
دکتر بهرام نیا با اشاره به اینکه فضای استان باید آماده یک اربعین باشکوه باشد، اظهار کرد: در این زمینه اگرچه اعتبار فرهنگی اربعین ناچیز است، اما انجام امور در این حوزه از جمله ایجاد کار تابلوی‌های راهنما در حوزه اربعین، فعالیت‌های فضای مجازی، تجهیز نماز خانه‌ها و اردوگاه‌ها بایست در دستور کار قرار گیرد.
وی در پایان تاکید کرد: باید تا ۲۰ مرداد ماه سال‌جاری تمامی اقدامات کمیته‌ها نمود داشته باشد و از هفته آینده تور رسانه‌ای در حوزه اربعین نیز فعال شود.