پیشرفت ۷۴ درصدی پروژه‌های آبرسانی به مناطق محروم در ایلام

رئیس بسیج سازندگی سپاه امیرالمونین (ع) ایلام گفت: میزان پیشرفت پروژه‌های آب‌رسانی به روستاهای مناطق محروم، ۷۴ درصد است و این امر باعث کسب رتبه برتر کشوری شده است.

سرهنگ پاسدار علی ملک زاده رئیس بسیج سازندگی سپاه امیرالمؤمنین (ع) استان ایلام، صبح چهارشنبه ۶ دی ماه در حاشیه جام رسانه‌ای امید در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ایلام گفت: اقدامات بسیج سازندگی حول ۳ محور محرومیت زدایی، اقتصاد مقاومتی و قرارگاه جهادی صورت گرفته و در زمینه محرومیت زدایی بیش از ۱۵ تفاهم نامه با ادارت منعقد شده است.

وی افزود: یک هزارو ۵۴۸ واحد مسکن برای مددجویان کمیته امداد و بهزیستی و محرومین ساخته شده است.

رئیس بسیج سازندگی سپاه امیرالمؤمنین (ع) استان ایلام با اشاره به اینکه، بیش از ۲ هزار و ۵٠٠ تعمیرات ساخت سرویس و حمام برای محرومین در استان ایلام انجام شده است، ادامه داد: همچنین در سال جاری طرح آبرسانی به تعداد ۱۲۸ روستا با اعتبار ۵٠۷ میلیارد تومان به جامعه هدف که شامل ۸٠ هزار نفر بودند نیز توسط بسیج سازندگی استان انجام شده است.

 

سرهنگ ملک زاده با بیان اینکه، در این زمینه اولویت بندی کارها برعهده شرکت آبفای استان است، خاطرنشان کرد: این نهاد خدماتی در تعداد ۱۱ شهرستان استان که شامل ۱٠۴ روستا هستند خدمات مختلفی را ارائه خواهد کرد.

این مقام مسئول تصریح کرد: میزان پیشرفت پرژوه‌های آبرسانی به روستاهای مناطق محروم ۷۴ درصد است و این امر باعث کسب رتبه برتر کشوری شده است.

وی در بخش دیگری از سخنانش به طرح آبخیز تا جالیز برای بیش از ۱٠ هزار هکتار از اراضی دیم اشاره کرد و گفت: ایجاد کانال‌های آبرسانی کشاورزی (طرح مخازن زیرزمینی)، عملیات لایروبی و احیای قنوات و ایجاد استخرهای ذخیره آب کشارزی، آبخوان داری، آبخیزداری، ایجاد خانه عالم، مسجد، غسالخانه، پل، راه روستایی، راه بین مزارع، مدرسه، فضای ورزشی، مسکن محرومین، تعمیرات و ایجاد بیش از ۴٠ کیلومتر راه روستایی از دیگر اقدامات بسیج سازندگی استان ایلام در سال جاری است.

وی به اهداف قرارگاه اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و افزود: پیاده سازی انتظارات مقام معظم رهبری در عرصه های اقتصاد مقاومتی قطعاً از طریق به صحنه آوردن تمامی ظرفیت های موجود، منابع و امکانات کشور توسط رده‌های مختلف بسیج محقق خواهد شد و این مهم با گفتمان سازی و جریان سازی حمایت از جهش تولید و اقتصاد مقاومتی و توسعه اقتصاد اسلامی از طریق توسعه صنایع تبدیلی و صندوق های قرض الحسنه مردم پایه، تحقق خواهد یافت.

در بحث قرار گاه جهادی ۱۳۰۰ گروه جهادی متشکل از خواهر و برادر داریم که در زمینه های مختلف از جمله پزشکی، عمران پیراپزشکی و غیره در عرصه های مختلف به صورت روزانه در مناطق محروم و کم برخوردار به هم استانی ها خدمات ارائه می‌دهند.

#پیشرفت_ایران

#پیشرفت_ایلام

#جام_رسانه_ای_امید

#گروه_شهید_هلتی