پیشرفت ۴۵ درصدی پروژه چهارخطه خروجی آبدانان به دهلران

مدیرکل راه و شهرسازی ایلام گفت: عملیات اجرایی پروژه چهارخطه خروجی شهر آبدانان به سمت دهلران با ۴۵ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجراست. عبدالله بهادری در بازدید از پروژه احداث چهارخطه خروجی شهر آبدانان اظهار داشت: قطعه اول این پروژه به طول ۲ کیلومتر تا تقاطع تونل کبیرکوه با پیشرفت فیزیکی ۴۵ درصد در […]

مدیرکل راه و شهرسازی ایلام گفت: عملیات اجرایی پروژه چهارخطه خروجی شهر آبدانان به سمت دهلران با ۴۵ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجراست.

عبدالله بهادری در بازدید از پروژه احداث چهارخطه خروجی شهر آبدانان اظهار داشت: قطعه اول این پروژه به طول ۲ کیلومتر تا تقاطع تونل کبیرکوه با پیشرفت فیزیکی ۴۵ درصد در حال احداث است.

وی عنوان کرد: هدف از اجرای این پروژه ارتقاء ایمنی و حذف نقاط پرحادثه خروجی شهر آبدانان به سمت دهلران است.

بهادری با بیان اینکه مطالعات ادامه مسیر برای ارتقاء به چهار خطه نیز در دستور کار قرار دارد یادآور شد: این پروژه سه و نیم کیلومتر طول دارد که به تازگی با مبلغ قرارداد ۳۸ میلیارد تومان با پنج درصد پیشرفت آغاز شده است.

وی با اشاره به اعتبار تخصیص یافته از محل سفر رییس جمهوری به استان برای تکمیل تونل کبیرکوه بیان کرد: برای تکمیل تونل کبیرکوه و راه‌های طرفین آن مبلغ ۳۰۰ میلیارد تومان از محل ماده ۵۶ و ۱۰۰ میلیارد تومان از محل منابع عمومی سال‌های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ اختصاص یافت.

مدیرکل راه و شهرسازی ایلام افزود: همچنین ۴۰ میلیارد تومان نیز برای بهسازی قطعه اول راه اصلی صالح آباد – ایلام- حمیل در نظرگرفته شده است.