پویش نهالکاری در استان ایلام آغاز شد

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری ایلام گفت: امروز همزمان با سراسر کشور پویش نهالکاری در استان ایلام آغاز شده است. رضا احمدی طبیعتدر مراسم پویش نهال کاری در ایلام اظهار کرد: استان ایلام دارای ۶۴۰ هزار هکتار جنگل است که گونه غالب جنگل‌های استان بلوط است. وی با اشاره به اینکه امروز پویش نهالکاری در […]

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری ایلام گفت: امروز همزمان با سراسر کشور پویش نهالکاری در استان ایلام آغاز شده است.

رضا احمدی طبیعتدر مراسم پویش نهال کاری در ایلام اظهار کرد: استان ایلام دارای ۶۴۰ هزار هکتار جنگل است که گونه غالب جنگل‌های استان بلوط است.

وی با اشاره به اینکه امروز پویش نهالکاری در تمامی شهرستان‌های ایلام آغاز شده است، گفت: این پویش با هدف حفظ، احیا و توسعه جنگل‌های زاگرس در تمام شهرستان‌های استان در حال اجرا است.

احمدی تصریح کرد: پویش نهال کاری با شعار ایران سرسبز، هر ایرانی یک درخت، به یاد هر شهید هزار نهال، آغاز شده است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گفت: اساس برنامه ریزی صورت گرفته و متناسب با فصل بارش، درختکاری و بذرافشانی از اوایل آذر آغاز و تا پایان اسفند ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به این موضوع که آغاز این پویش با سالروز شهادت حاج قاسم سلیمانی همزمان شده است افزود: این مراسم به نام ایشان متبرک شده تا نام وی را سینه به سینه و نسل به نسل به آیندگان منتقل کنیم و جوانان ما بدانند که برای ذره ذره این مرز و بوم چه فرماندهانی جان خود را فدا کرده‌اند تا ما امروز در آسایش زندگی کنیم.