پویش اهدای خون بانوان در ایلام اجرا می‌شود

مدیر کل انتقال خون استان ایلام گفت: پویش اهدای خون بانوی ایرانی از دوم تا هشتم بهمن ماه برگزار می‌شود. مهدی اکبری‌دهبالایی  به اجرای پویش سراسری 《اهدای خون بانوی ایرانی》 با شعار هر خانه یک پایگاه اهدای خون از دوم تا هشتم بهمن ماه امسال اشاره کرد و افزود این پویش برای مشارکت هرچه بیشتر […]

مدیر کل انتقال خون استان ایلام گفت: پویش اهدای خون بانوی ایرانی از دوم تا هشتم بهمن ماه برگزار می‌شود.

مهدی اکبری‌دهبالایی  به اجرای پویش سراسری 《اهدای خون بانوی ایرانی》 با شعار هر خانه یک پایگاه اهدای خون از دوم تا هشتم بهمن ماه امسال اشاره کرد و افزود این پویش برای مشارکت هرچه بیشتر بانوان در امر اهدای خون در نظر گرفته شده که امیدواریم شاهد حضور پررنگ بانوان استان در این زمینه باشیم.

وی با تاکید بر اینکه تمام پروتکل‌های بهداشتی کرونا در پایگاه انتقال خون ایلام رعایت می‌شود و جای هیچ گونه نگرانی برای اهدای خون وجود ندارد، گفت: امیدواریم با مشارکت هر چه بیشتر دفتر امور زنان و خانواده استانداری ایلام شاهد مشارکت بیشتر بانوان شاغل در دستگاه‌های اجرایی استان برای اهدای خون باشیم.

اکبری دهبالایی تاکید کرد: برای استقبال بیشتر بانوان استان جزییات این پویش در نشست کارشناسان بانوی دستگاه‌های اجرایی مطرح و مقرر شد بانوان شاغل در دستگاه‌های اجرایی استان تا پایان امسال اهدای خون داشته باشند و رابطین انتقال خون در ادارات استان برای برگزاری برنامه‌ها و کلاس‌های آموزشی برنامه ریزی لازم را انجام دهند.

مدیرکل انتقال خون ایلام یادآور شد: افزایش حضور بانوان برای اهدای خون یکی از مهم‌ترین برنامه‌های این اداره کل در استان ایلام است.

۹۴ درصد اهدا کنندگان خون در استان را مردان و ۶ درصد را زنان تشکیل می‌دهد.
بیش از ۱۰هزار نفر از جمعیت استان ۵۸۰هزار نفری ایلام را اهداءکنندگان مستمر خون تشکیل می‌دهند.