پوشش واکسیناسیون دز سوم در ایلام ۱۹/۱ درصد است

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت:۱۹/۱ درصد افراد واجد شرایط در این استان دوز سوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند. جمیل صادقی‌فر با بیان اینکه تاکنون ۸۸/۹ درصد مردم ایلام واکسن کرونا تزریق کرده‌اند افزود: پوشش واکسیناسیون نوبت دوم در استان ایلام ۷۸/۴ درصد است و درصد پوشش واکسیناسیون نوبت سوم معادل ۱۹/۱ […]

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت:۱۹/۱ درصد افراد واجد شرایط در این استان دوز سوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

جمیل صادقی‌فر با بیان اینکه تاکنون ۸۸/۹ درصد مردم ایلام واکسن کرونا تزریق کرده‌اند افزود: پوشش واکسیناسیون نوبت دوم در استان ایلام ۷۸/۴ درصد است و درصد پوشش واکسیناسیون نوبت سوم معادل ۱۹/۱ درصد بوده است.

معاون دانشگاه علوم پزشکی ایلام با بیان اینکه همچنین میزان پوشش واکسیناسیون جمعیت ۱۲ تا ۱۸ سال نوبت اول با ۴۸ هزار و ۸۳۷ دوز معادل ۹۴/۵۲ درصد است یادآور شد: میزان پوشش همین جمعیت در تزریق دوز دوم با ۴۰ هزار و ۹۷۹ دوز معادل ۷۹/۳ درصد است.

صادقی فر عنوان کرد: در حال حاضر تعداد ۳۴ بیمار مبتلا به کرونا در سطح بیمارستان‌های استان بستری هستند و مراحل درمان و مراقبت‌های مربوطه به آنان در حال طی شدن است.

وی با بیان اینکه در بیشتر استان‌های کشور از جمله استان ایلام، افزایشی محسوس در تعداد مبتلایان مشاهده شده است افزود: این افزایش آمار‌ها زنگ خطری است که آمادگی‌های لازم را در این خصوص داشته باشیم و هم اینکه دز سوم واکسیناسیون ارتقا یابد و بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سطح جامعه تاکید بیشتری شود.