پنج هزار و ۴۷ نفر در ایلام بیمه بیکاری دریافت کردند

پنج هزار و ۴۷ نفر در ایلام بیمه بیکاری دریافت کردند رییس حمایت مشاغل و بیمه بیکاری اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام گفت: سال گذشته به پنج هزار و ۴۷ متقاضی مشمول ایلامی، بیمه بیکاری پرداخت شد.   امید نیازیان روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سال […]

پنج هزار و ۴۷ نفر در ایلام بیمه بیکاری دریافت کردند

رییس حمایت مشاغل و بیمه بیکاری اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام گفت: سال گذشته به پنج هزار و ۴۷ متقاضی مشمول ایلامی، بیمه بیکاری پرداخت شد.

 

امید نیازیان روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سال گذشته در مجموع هفت هزار و ۳۶۴ نفر در سامانه درخواست بیمه بیکاری ثبت نام کردند.

 

وی افزود: از مجموع ثبت نام شدگان ۲ هزار و ۳۱۷ نفر باقیمانده است که تعداد اندکی از آنان پرونده هایشان ناقص بوده و با وجود اعلام به متقاضی، رفع نقص نشده یا اکثریت آنان مشمول دریافت بیمه بیکاری نیستند.

 

نیازیان یادآور شد: شرط پرداخت مقرری بیمه بیکاری، مشمول بودن قانون کار، قانون تامین اجتماعی و قانون بیمه بیکاری است.

 

رییس حمایت مشاغل و بیمه بیکاری اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام گفت: سال گذشته تعداد ثبت نام کنندگان مشمول بیمه بیکاری در سامانه اینترنتی پنج هزار و ۴۷ نفر بوده که از این تعداد سه هزار و ۱۴ نفر به علت حوادث غیر مترقبه ناشی از کرونا و یک هزار و ۷۴ نفر به علت تعطیلی کارگاه و مابقی به دلیل اتمام قرارداد، تعدیل نیرو، اخراج دراثنای فصل کار و قرارداد کار و عدم نیاز و کمبود نقدینگی بیکار شدند.

 

نیازیان اضافه کرد: مجموع ثبت نام کنندگان بیمه بیکاری در سامانه جامع روابط کار از اول مرداد ۹۹ تا کنون ۷۳۹ نفر بوده که از این تعداد نیز ۵۴۸ نفر مشمول بیمه بیکاری شناخته شده اند.

 

وی تاکید کرد: افرادی که بیکار می شوند با مراجعه به یکی از دفاتر پیشخوان خدمات دولت یا کاریابی ها نسبت به احراز هویت و تشکیل پرونده الکترونیکی و ثبت درخواست غیر حضوری در فرجه های قانونی ۳۰ روزه از تاریخ بیکاری اقدام نمایند و نیازی به مراجعه حضوری ندارند.