پل صلواتی مهران برای اربعین ۱۴۰۲ زیر بار ترافیک می رود

پل صلواتی مهران برای اربعین ۱۴۰۲ زیر بار ترافیک می رود معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار ایلام: پل صلواتی با ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی تا اربعین سال‌جاری مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد. به گزارش ایلامیان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری ایلام، سعید هژبری روز پنجشنبه پس بازدید از زیرساخت‌های ارتباطی اربعین از جمله تونل‌های شماره […]

پل صلواتی مهران برای اربعین ۱۴۰۲ زیر بار ترافیک می رود

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار ایلام: پل صلواتی با ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی تا اربعین سال‌جاری مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

به گزارش ایلامیان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری ایلام، سعید هژبری روز پنجشنبه پس بازدید از زیرساخت‌های ارتباطی اربعین از جمله تونل‌های شماره یک و ۲ ، احداث راه دسترسی پل‌ها و عملیات شمع گذاری در قسمت پل رانشی ماربره واقع در مسیر ایلام – مهران سپس از پروژه پل صلواتی واقع در مسیر ایلام – مهران بازدید و در جریان پیشرفت فیزیکی این پروژه قرار گرفت.

وی در بازدید از پروژه پل صلواتی اظهار داشت: یکی از نقاطی که سال های اخیر و ایام اربعین موجب ایجاد گره ترافیکی می شد، محدوده سه راهی جندالله و پل صلواتی منطقه کنجانچم بود که احداث طرح واریانت و تعریض این مسیر و همچنین احداث پل بزرگ صلواتی در کنار پل قبلی به منظور کاهش بار ترافیکی در دستور کار قرار گرفت و طبق زمانبندی این پل و عملیات تعریض دو طرف پل در ایام اربعین مورد بهره‌برداری قرار می گیرد.

وی در ادامه با حضور فرماندار شهرستان مهران ، مدیرکل دفتر فنی ، معاون مدیرکل مدیریت بحران ضمن بازدید از پل روگذر تقاطع پارکینگ شهر مهران بر تسریع در عملیات این پروژه مهم تاکید کرد.

هژبری ادامه داد: عملیات ساخت پل روگذر تقاطع پارکینگ اربعین با هدف رفع گره ترافیکی به شهر مهران و پارکینگ اربعین از سال گذشته آغاز شده که انتظار می رود تا اربعین به بهره برداری برسد.

مساجد، حسینیه‌ها و نمازخانه‌های مهران آماده اسکان زوار خواهند شد

وی گفت: یکی از نیازهای اساسی در پایانه برکت و پارکینگ اربعین ایجاد نمازخانه است و در این راستا به پیمانکاران تاکید شده که در این راستا اهتمام جدی داشته باشند.

هژبری در ادامه از چندین مسجد، حسینیه و فضای آموزشی در شهر مهران بازدید کرد و افزود: تعداد ۸۱۸ چشمه سرویس بهداشتی در نقاط مختلف استان احداث می‌شود.

گفتنی است معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار ایلام در ادامه از مسجد حائری و حسینیه بعثت رسول اکرم ( ص ) نیز بازدید کرد.