پل صلواتی در محور ایلام ـ مهران زیر بار ترافیک رفت/ تونل شماره ۲ ‌بهره‌برداری شد

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ایلام گفت: پل صلواتی در مسیر ارتباطی جاده ایلام – مهران با هدف رفع گره‌های ترافیکی و تسریع در تردد زوار در ایام اربعین حسینی(ع) زیر بار ترافیک رفت. سید زاهدین چشمه‌خاور‌ اظهار داشت: پل صلواتی مهران با دهانه ۴۵ متری و حجم ۸ هزار مترمکعب بتن […]

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ایلام گفت: پل صلواتی در مسیر ارتباطی جاده ایلام – مهران با هدف رفع گره‌های ترافیکی و تسریع در تردد زوار در ایام اربعین حسینی(ع) زیر بار ترافیک رفت.

سید زاهدین چشمه‌خاور‌ اظهار داشت: پل صلواتی مهران با دهانه ۴۵ متری و حجم ۸ هزار مترمکعب بتن ریزی در محور ایلام ـ مهران (محدوده کنجانچم) صبح امروز زیر بار ترافیک رفت.

وی با اشاره به اینکه ۴۵۰ میلیارد ریال در اجرای این پروژه هزینه شده است، تصریح کرد:با بهره‌برداری از این پل و مسیر قبل و بعد آن، در اربعین سال جاری چند پیچ پرحادثه و گره ترافیکی در مسیر ایلام به مهران حذف خواهد شد.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ایلام با بیان اینکه یک کیلومتر قبل از پل صلواتی، عملیات خاکبرداری در سطح ۱۲۸ هزار مترمکعب نیز انجام شده است، ادامه داد: عملیات آسفالت یک کیلومتر جاده بعد از پل صلواتی نیز در حال انجام است.

آماده‌سازی پایانه مرزی مهران و پارکینگ برکت برای سفرهای اربعین

سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای به عنوان یکی از سازمان های زیرمجموعه وزارت راه و شهرسازی برای تسهیل در سفرهای اربعین اقدام به آماده‌سازی پایانه های مرزی کرده است. این آماده‌سازی در همکاری با سایر نهادها و ارگان‌های ملی و استانی انجام شده و تلاش شده است تا زائران در هنگام سفرهای اربعین سفری ایمن را تجربه کنند.

بر اساس اطلاعات دریافت شده، هم‌اکنون پایانه مرزی مهران در استان ایلام به عنوان یکی از مسیرهای پرتردد پذیرای زائران برای سفرهای اربعین است و آمارهای سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در آماده‌سازی این پایانه حکایت از یکپارچگی فعالیت‌ها دارد.

تونل شماره ۲ در بزرگراه ایلام ـ مهران به طول ۷۳۰ متر بهره‌برداری شد

اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و راهسازی استان ایلام در این ایام با راه‌اندازی خط اول روشنایی تونل دوم راه کربلا، احداث و بهره‌برداری تونل شماره ۲ راه کربلا در بزرگراه ایلام_ مهران به طول ۷۳۰ متر و بهسازی و روکش آسفالت ۹۳ کیلومتر در محور ایلام-مهران، سفری ایمن و سریع را برای زائران فراهم کرده است.

۲۷ هکتار آسفالت و ایجاد ۱۰ هزار مترمربع سایبان در پایانه مرزی مهران

همچنین آماده‌سازی پایانه مرزی مهران و پارکینگ برکت از جمله فعالیت‌های مهمی است که در همکاری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و همچنین مدیر و اعضای پایانه مرزی مهران انجام شده است. بخشی از این فعالیت‌ها در پایانه مرزی مهران شامل  ۲۷ هکتار آسفالت، ایجاد ۱۰ هزار مترمربع سایبان، ۵ هزار متر مه پاش و ۹۰۰ متر خوابگاه رانندگان است که مجموعه این اقدامات می‌تواند سفری ایمن و سریع را برای زائران است.