پلمب تجهیزات غیر استاندارد شهربازی‌های ایلام

مدیرکل استاندارد ایلام از پملپ شهربازی های غیر استاندارد خبر داد و گفت:تمام شهرداری ها به دستگاه قضا معرفی و بدون اخذ گواهی ایمنی ، پلمپ خواهند شد. مهناز همتی با انتقاد از عدم همکاری شهرداری‌های استان در خصوص استانداردسازی وسایل و تجهیزات شهربازی‌ها، گفت: تمام شهرداری‌ها از سوی این اداره کل به دستگاه قضایی […]

مدیرکل استاندارد ایلام از پملپ شهربازی های غیر استاندارد خبر داد و گفت:تمام شهرداری ها به دستگاه قضا معرفی و بدون اخذ گواهی ایمنی ، پلمپ خواهند شد.

مهناز همتی با انتقاد از عدم همکاری شهرداری‌های استان در خصوص استانداردسازی وسایل و تجهیزات شهربازی‌ها، گفت: تمام شهرداری‌ها از سوی این اداره کل به دستگاه قضایی معرفی و بدون اخذ گواهی ایمنی پلمب خواهند شد.

وی افزود: در استان ایلام ۲۱۰ وسیله شهر بازی وجود دارد که ۱۱۰ وسیله آن مختص به شهر ایلام و تمام آنها زیر نظر شهرداری و غیر استاندارد هستند.

مدیرکل استاندارد ایلام با اشاره به اینکه تنها بخش خصوصی استانداردسازی وسایل بازی را رعایت کرده‌اند، یادآور شد: شهرداری‌ها به هیچ وجه اجازه فعالیت بدون اخذ گواهی ایمنی را ندارند.

مهناز همتی افزود: استانداردسازی وسایل بازی شهربازی‌ها همواره یکی از دغدغه‌های اجتماعی بوده که در صورت غفلت خسارت‌ها و آسیب‌های مادی و معنوی زیادی برجا می‌گذارد که پیشگیری از آن نیازمند نظارت مستمر دستگاه‌های ذیربط و متولیان شهربازی‌ها است.

وی از معرفی تمام شهرداری‌های استان از سوی اداره کل استاندارد به دلیل نداشتن استاندارد شهربازی‌های این حوزه به دستگاه قضایی خبر داد و گفت: دادستان ایلام نیز تذکرات لازم و همچنین تشکیل پرونده برای شهربازی‌های غیر استاندارد را صادر نمودند که اگر در موقع مقرر استاندارد سازی نشود پلمپ خواهند شد.

همتی با تقدیر از پیگیری دادگستری ایلام در خصوص استانداردسازی، نظارت و بازرسی تجهیزات شهربازی و زمین‌های بازی فعال در استان تاکید کرد: طی اواخر هفته گذشته، نماینده دادستان مرکز ایلام همراه با مدیران استاندارد و شهرداری ایلام در حوزه شهربازی طبق آخرین پایش و گزارش گیری اعلام شده، از وضعیت استاندارد سازی تجهیزات شهربازی و زمین‌های بازی در شهر ایلام بازدیدی به عمل آمد.

مدیرکل استاندارد ایلام بیان کرد: تیم‌های بازرسی این اداره کل ضمن بازدید از شهر بازی‌های استان و بررسی و ارزیابی‌های کارشناسی، از به کارگیری تجهیزات فاقد مجوز بهره‌برداری معتبر جلوگیری و با عواملی که الزامات استاندارد را رعایت نکرده باشند برخورد قانونی خواهد کرد.

همتی به شهروندان ایلامی توصیه کرد: با توجه به تعطیلات تابستانی و افزایش استفاده از تجهیزات بازی، حتما از بهره‌برداران و اپراتور‌های وسایل تفریحی، مجوز استاندارد این دستگاه‌ها را مطالبه نمایند.