پرداخت ۵هزار و ۶۸۸فقره تسهیلات مسکن و ساختمان در استان ایلام

مدیر شعب بانک مسکن استان ایلام : پرداخت ۵هزار و ۶۸۸فقره تسهیلات مسکن و ساختمان در استان ایلام   حسین عاطف ضمیر مدیر شعب استان ایلام عملکرد بانک مسکن استان ایلام درپرداخت تسهیلات و خدمت رسانی به مردم استان رامطلوب ارزیابی کرد . به گزارش پایگاه خبری هیبنا حسین عاطف ضمیر در مصاحبه با این […]

مدیر شعب بانک مسکن استان ایلام :

پرداخت ۵هزار و ۶۸۸فقره تسهیلات مسکن و ساختمان در استان ایلام

 

حسین عاطف ضمیر مدیر شعب استان ایلام عملکرد بانک مسکن استان ایلام درپرداخت تسهیلات و خدمت رسانی به مردم استان رامطلوب ارزیابی کرد .

به گزارش پایگاه خبری هیبنا حسین عاطف ضمیر در مصاحبه با این خبرگزاری با بیان اینکه بانک مسکن در حوادث غیر مترقبه و پرداخت خسارت به هم وطنان آسیب دیده از این حوادث همیشه پیشقدم بوده اظهار داشت: پس از وقوع سیل در استان ایلام در سال ۹۸ و با تصویب هیات مدیره بانک مسکن، روند پرداخت تسهیلات به آسیب دیدگان این حوادث دراستان ایلام آغازکه طی آن به۱هزار ۹۲۷ نفر معرفی شده به بانک مسکن، مبلغ ۲۴۲میلیارد و ۳۵۰میلیون ریال تسهیلات پرداخت شده است.

وی تصریح کرد هم چنین این مدیریت طی سالهای ۹۶و ۹۷ نیز در راستای مسئو لیت های اجتماعی و ایفای تعهدات به مردم خوب استان مبلغ ۲۶۶میلیارد و ۳۵۰میلیون ریال تسهیلات به خسارت دیدگان از حوادث سیل و زلزله به تعداد ۴هزار و ۷۹۵نفر پرداخت نموده است.

ایشان افزود: در مجموع میزان پرداختی حوادث طبیعی ۳سال اخیرتوسط مدیریت استان ایلام ۵۰۸میلیارد و ۷۰۰میلیون ریال به تعداد ۶هزار و۷۲۲فقره می باشد که نشان از حس مسئولیت پذیری و انجام خدمت رسانی دولت و بانک مسکن به عنوان بازوی توانمند دولت در بخش مسکن به مردم شریف استان ایلام دارد.

عاطف ضمیر در بخش دوم سخنان خود به تسهیلات پرداختی بانک مسکن استان در بخش های مختلف اشاره و بیان داشت : طی سال جاری ۵هزار و ۶۸۸فقره تسهیلات به مبلغ ۱۷۵۱میلیاردریال در بخش های مختلف مسکن و ساختمان در قالب تسهیلات ساخت، خرید و تعمیرات پرداخت نموده ایم که از این میزان ۲۳۶فقره تسهیلات ساخت ۱۰۰۶فقره تسهیلات فروش اقساطی ناشی از سهم الشرکه و۲۴۶۵فقره تسهیلات جعاله و۱۹۸۱فقره در سایر بخش ها نظیر صنعت ، خدمات، بازرگانی، قرض الحسنه به متقاضیان پرداخت نموده ایم.

مدیر شعب استان ایلام از رشد ۲۰۴درصدی میزان تسهیلات پرداختی نسبت به مدت مشابه در سال ۹۷ خبر داد.

وی با بیان اینکه بیشترین حجم تسهیلات پرداختی در بخش مسکن کشور مربوط به بانک مسکن می باشد تاکید نمود: بانک مسکن همواره در طرح ها و اقدامات ملی پیشقدم بودکه نمونه آن را می توان اجرای طرح بزرگ مسکن مهر ، مشارکت در پرداخت تسهیلات حوادث طبیعی دانست .

مدیر شعب استان هم چنین به طرح های مختلف بانک نظیرتسهیلات آنی با نرخ یک درصد جهت کمک به اقشار مختلف مردم اشاره و افزود: در این طرح متقاضیان می توانند تا ۸۵درصد مبلغ سپرده گذاری خود در سپرده سرمایه گذاری کوتاه مدت ویژه بانک مسکن تا سقف ۲میلیارد ریال تسهیلات دریافت نمایند .

عاطف ضمیر در پایان رفع مشکلات مردم و ایجاد سرپناه برای مردم را باعث خشنودی و خرسندی خالق و مخلوق دانست و از اجرای طرح های متنوع جهت حمایت از اقشار مختلف نظیر طرح بخشودگی ۱۰۰درصد جرایم ، طرح تسهیلات دو ویک ، طرح رها ۲خبر داد.