پرداخت ۳۷۶ میلیارد ریال تسهیلات دامدار کارت به دامداران ایلامی

رییس سازمان جهاد کشاورزی ایلام گفت: ۳۷۶ میلیارد ریال تسهیلات در قالب دامدار کارت به دامداران روستایی و عشایر استان پرداخت می شود. محمدعلی اقدسی در نشست ستاد تنظیم بازار استان اظهار داشت: این میزان اعتبار در قالب تسهیلات ۱۰۰، ۲۰۰ و ۵۰۰ میلیون ریالی تحت عنوان دامدار کارت بر اساس تعداد دام و پلاک […]

رییس سازمان جهاد کشاورزی ایلام گفت: ۳۷۶ میلیارد ریال تسهیلات در قالب دامدار کارت به دامداران روستایی و عشایر استان پرداخت می شود.

محمدعلی اقدسی در نشست ستاد تنظیم بازار استان اظهار داشت: این میزان اعتبار در قالب تسهیلات ۱۰۰، ۲۰۰ و ۵۰۰ میلیون ریالی تحت عنوان دامدار کارت بر اساس تعداد دام و پلاک کوبی آن‌ها پرداخت می‌شود.

وی با بیان اینکه میزان ثبت نامی‌ها برای دریافت دامدار کارت زیاد است و همه این تسهیلات با سود ۱۲ درصد جذب می‌شود یادآور شد: این تسهیلات سرمایه در گردش و یک ساله است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی ایلام عنوان کرد: به ازای هر راس دام سبک سه میلیون ریال و دام سنگین هفت میلیون ریال پرداخت می‌شود.

اقدسی از آغاز پرداخت این تسهیلات خبر داد و گفت: با توجه به اینکه پرداخت از دیروز شروع شده تاکنون ۱۰۰ دامدار این تسهیلات را دریافت کرده اند.

بر اساس آمار منابع رسمی حدود سه میلیون راس دام سبک و سنگین در استان ایلام وجود دارد.