پرداخت نیم درصد درآمد شهرداری ها به کتابخانه‌ها

استاندار ایلام گفت؛شهرداری‌ها موظف هستند نیم درصد درآمد خود را به کتابخانه‌ها پرداخت کنند. حسن بهرام نیا با تاکید بر ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در جامعه گفت: بودجه و اعتبارات اداره کل کتابخانه‌ها بسیار ناچیز است و از نیم درصد عوارض شهرداری‌ها و سایر بخش‌ها اعتبارت این حوزه تامین شود. وی افزود: در بحث […]

استاندار ایلام گفت؛شهرداری‌ها موظف هستند نیم درصد درآمد خود را به کتابخانه‌ها پرداخت کنند.

حسن بهرام نیا با تاکید بر ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در جامعه گفت: بودجه و اعتبارات اداره کل کتابخانه‌ها بسیار ناچیز است و از نیم درصد عوارض شهرداری‌ها و سایر بخش‌ها اعتبارت این حوزه تامین شود.
وی افزود: در بحث کتاب و کتابخوانی برای ساخت فضای کتابخانه ها، علاوه بر نیم درصد درآمد شهرداری ها، می‌توان از ظرفیت خیرین نیز بهره گرفت.

استاندار ایلام با اشاره به اینکه یکی از مصادیق توجه به شعار سال ۱۴۰۱، توجه به فرهنگ کتاب و کتابخوانی است گفت؛ تمدن زاییده فرهنگ است و لازمه توسعه شهر و استان توجه به فرهنگ است و این فرهنگ برگرفته از کتابخوانی و مطالعه است.

بهرام نیا افزود؛ باید در کل شهرستان‌های استان نسبت به احداث و ایجاد کتابخانه‌ها تلاش جدی شود چراکه توجه به حوزه فرهنگ و مطالعه، جامعه را در مسیر رشد و توسعه قرار می‌دهد.

استاندار ایلام ادامه داد: انجمن حقیقی کتابخانه‌ها یک ظرفیت بالقوه در راستای ارتقا و ترویج فرهنگ کتابخوانی است و باید از این ظرفیت به بهترین نحوه استفاده شود.

وی با بیان اینکه می‌توان از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد و انقلابی در سطح ملی نیز برای ساخت فضای آموزشی کتابخوانی نیز در استان بهره گیریم، یادآور شد: ۸۵ درصد اعتبارات ملی در وزارتخانه و سازمان‌های ملی است و ۱۵ درصد آن به استان مربوط می‌شود.

۵۹۰ هزار جلد کتاب در کتابخانه‌های عمومی استان ایلام وجود دارد.