معاون محیط زیست ایلام:

پالایشگاه گاز ایلام برای حفاظت ازمحیط زیست قدم های خوبی برداشته است

معاون اداره کل حفاظت محیط زیست استان ایلام با اشاره به اینکه پالایشگاه گاز ایلام در جهت حفاظت محیط زیست بخصوص جلوگیری از آلودگی هوا اقدامات خوبی انجام داده است،گفت:کاهش فلرینگ، انتقال گاز مایع خام به پارس جنوبی در زمان خرابی پتروشیمی، ایجاد فضای سبز مناسب، انجام خوداظهاری خروجی هوا، استفاده ازشرکت های دانش بنیان داخلی برای کاهش آلودگی هوا، ایجاد ایستگاههای هوای محیط و غیره از نقاط مثبت این پالایشگاه در حفاظت از محیط زیست بوده است.

 

به گزارش ایلامیان و به نقل از روابط عمومی “علی طاهر سارایی” درمراسم تجلیل ازنفرات برترمسابقه نقاشی بمناسبت روز هوای پاک که در محل سالن آمفی تئاتر خلیج فارس این شرکت برگزار شد، افزود: انجام تکالیف قانونی در خصوص هوای پاک توسط این پالایشگاه مقداری انجام شده و تعدادی نیز در حال اجراست که انتظار می رود سرعت انجام این تکالیف باقیمانده بیشترشود.

وی با بیان اینکه پروژه بازچرخانی پساب پالایشگاه گاز دارای ظرفیت اسمی ۶۰۰ هزار لیتر در روز بوده که این شرکت در راستای کاهش مصرف آب و حفظ محیط زیست در سال گذشته افتتاح و به بهره برداری رسانده است،اظهار داشت: در راستای کاهش مصارف آب و الگوی مدیریت مصرف آب و حفظ و صیانت از محیط زیست و همچنین در راستای اجرای مسئولیت های اجتماعی با توجه به خشکسالی های اخیر و کمبود منابع آب، پالایشگاه گاز ایلام اقدام به اجرای پروژه بازچرخانی آب پساب نموده است.

معاون اداره کل حفاظت محیط زیست استان ایلام با اشاره به اینکه بر اساس ماده ۲ قانون هوا همه دستگاههای دولتی و غیردولتی ملزم به اجرای قانون هوای پاک هستند، گفت:بر اساس ماده ۱۲ قانون هوای پاک واحدهایی که استاندارد را رعایت نکنند، برخورد قانونی صورت می گیرد.

سارایی با اشاره به اینکه ۱۰۰ درصد واحدهای تولیدی و صنعتی استان به برکت وجود پالایشگاه گاز ایلام از سوخت پاک استفاده می کنند، افزود: پالایشگاه گاز ایلام در زمینه های مختلف زیست محیطی قدم های قابل قبولی برداشته که انتظار می رود این تلاش ها استمرار داشته باشد .

همچنین مدیرآموزش و پرورش شهرستان ایلام در این مراسم با اشاره به اینکه شناسایی استعدادهای خدادادی دانش آموزان یکی از وظایف مهم آموزش و پرورش است، گفت: تلاش می شود با استفاده از روش های مختلف علمی این استعدادها به شکوفایی تبدیل شود.

“عظیم حیدری” به نامگذاری سال جاری توسط مقام رهبری با عنوان ” مهار تورم و رشد تولید ” اشاره کرد و افزود: پالایشگاه گاز ایلام در زمینه تولید محصولات خود موفقیت های چشمگیری داشته و درکنار این تولیدات به مسئولیت های اجتماعی نیز توجه کرده که قابل تقدیر و قدردانی است.