ورود سامانه ناپایدار بارش زا به استان ایلام

مدیرکل مدیریت بحران ایلام گفت: از عصر امروز سامانه ناپایدار بارش زا ،کل استان را فرا خواهد گرفت. آیت قیصربیگی از صدور هشدار سطح زرد برای کل استان در روز‌های پنجشنبه و جمعه خبر داد و اظهار داشت: بر اساس پیش بینی سازمان هواشناسی کشور از عصر امروز سامانه ناپایدار بارش زا کل استان را […]

مدیرکل مدیریت بحران ایلام گفت: از عصر امروز سامانه ناپایدار بارش زا ،کل استان را فرا خواهد گرفت.

آیت قیصربیگی از صدور هشدار سطح زرد برای کل استان در روز‌های پنجشنبه و جمعه خبر داد و اظهار داشت: بر اساس پیش بینی سازمان هواشناسی کشور از عصر امروز سامانه ناپایدار بارش زا کل استان را فرا خواهد گرفت و تا اواخر روز جمعه ۲۱ آبان ۱۴۰۰ تداوم خواهد یافت.
وی ضمن اعلام آماده باش به اعضای ستاد مدیریت بحران استان در خصوص احتمال وزش باد نسبتاً شدید، رعدوبرق، تگرگ و کاهش موقت بیشینه دمای کل استان هشدار داد و یادآور شد: با توجه به احتمال وقوع صاعقه، آبگرفتگی موقت معابر، و احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها لغزندگی محور‌های مواصلاتی توصیه می‌شود از صعود به ارتفاعات و اتراق در بستر و حریم رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری شود.
مدیرکل مدیریت بحران ایلام افزود: همچنین تاکید می‌شود برای جلوگیری از احتمال خسارت روان‌آب‌ها شهرداری‌ها نسبت به پاکسازی و بازنمودن آبراهه‌ها و جداول درون شهری اقدام کنند.