هوای ایلام غبار آلود می شود

رییس گروه پیش بینی هواشناسی ایلام گفت: وزش باد شدید و گرد و غبار مهمترین پدیده های جوی استان در واپسین روزهای هفته جاری است. مجتبی میهن پرست اظهار داشت: از امروز وزش باد شدید همراه با بارش باران نسبتا ضعیف در استان رخ می دهد و این ناپایداری ها تا روز شنبه ادامه دارد. […]

رییس گروه پیش بینی هواشناسی ایلام گفت: وزش باد شدید و گرد و غبار مهمترین پدیده های جوی استان در واپسین روزهای هفته جاری است.

مجتبی میهن پرست اظهار داشت: از امروز وزش باد شدید همراه با بارش باران نسبتا ضعیف در استان رخ می دهد و این ناپایداری ها تا روز شنبه ادامه دارد.

وی افزود: بارش ها همراه با رعد و برق و رگبار پراکنده است که به صورت نقطه ای و مقطعی تقویت می شود و بارش ها در نیمه شمال و شرق استان بیشتر از سایر نقاط است.

رییس گروه پیش بینی هواشناسی ایلام ادامه داد: وزش باد نسبتا شدید تا شدید باعث آسیب دیدن تاسیسات سبک می شود که مردم نسبت به استحکام سازه های خود اقدام کنند.

میهن پرست یادآور شد: به علت وجود باد، تشکیل توده گرد و غبار پیش بینی می شود که این توده از امروز تا روز شنبه در استان باعث کاهش دید افقی و افت کیفیت هوای استان می شود.

هفته گذشته توده عظیم گرد و غبار کیفیت هوای ایلام را کاهش داد و میزان غلظت آلودگی ها در ایلام و سرابله به بیش از ۵۰ برابر حد مجاز رسید.