همراهی با دشمن هزینه‌های سنگینی را به دنبال دارد

نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام با اشاره به اینکه دستگاه قضا بدون واهمه عدالت را اجرا کند و مرعوب فریاد‌های گوش خراش دشمن نشود گفت: کوچکترین همراهی با دشمن هزینه‌های سنگینی را به دنبال خواهد داشت.

به گزارش خبرنگار ایلامیان، حجت الاسلام والمسلمین کریمی تبار در خطبه‌های امروز نماز جمعه این هفته اظهار داشت: کسی که سلاح سرد و گرم امنیت روانی و اقتصادی جامعه را برهم می‌ریزد، محارب است، قطعاً حساب افراد محارب و منتقد ازهم جدا است.

وی افزود: هنگامی که دستگاه قضایی بخواهد افراد محارب عادلانه برخورد کند، افرادی که انسان‌های بی گناه را به شهادت رساندند و اموال مردم را به آتش کشیدند، صدای رسانه‌های خارجی که تا دیروز برای حمله به مراکز نظامی و انتظامی و ساخت کوکوتل موتولف به مردم خط دهی می‌دادند، در مقام دلسوز حاضر می‌شوند و از حقوق بشر حرف می‌زنند.

امام جمعه ایلام اضافه کرد: دستگاه قضایی بدون واهمه و بر اساس قوانین باید عادلانه با این افراد برخورد و عدالت را اجرایی کند و مرعوب فریاد‌های گوش خراش دشمن نشود.

حجت الاسلام والمسلمین کریمی تبار تصریح کرد: ایلام استان محرومی است، جوانان استان نیازمند اشتغال هستند، اشتغال در استان نیازمند سرمایه گذاری است.

وی با اشاره به اینکه سرمایه گذاری نیازمند امنیت است، هیچ سرمایه گذاری در جایی که امنیت نداشته باشد، سرمایه گذاری نمی‌کند، عنوان کرد: اگر جامعه بخواهد با گروه‌های ضد انقلاب برای اغتشاش همراهی کند و امنیت را برهم بزند، آثار شوم دامنه جامعه را خواهد گرفت، بر بیکاران جامعه افزوده می‌شود.

امام جمعه ایلام مطرح کرد: آمریکا با تمام توان جنگ ترکیبی در کشور راه انداخته است و آشوبگران را به برای برهم زدن امنیت و ایجاد رعب وحشت با سلاح تحریک می‌کند، افرادی که رعب و وحشت در جامعه ایجاد می‌کند و بازاریان را تهدید به تعطیلی می‌کنند، این افراد محارب هستند.

وی گفت: مردم با اغتشاشگران و ضد انقلاب همراهی نکردند، او همان اول صف خود را آن‌ها جدا کردند و دشمن به اهداف شیطانی خود نرسید.

امام جمعه ایلام عنوان کرد: حضور شهدای گمنام در استان ایلام، افتخار و توفیق بزرگی برای مردم استان است، استقبال مردم از شهدای گمنام بی نظیر بود و تا هفته جاری این شهدا مهمان استان ما هستند.

وی یادآور شد: اگر کسی انتقاد و اعتراض دارد، طبق قانون باید این انتقاد و اعتراض را به گوش مسئولان برساند، مسئولان در نظام اسلامی در تمامی بخش‌ها باید پاسخگوی مردم باشند و با مردم شفاف باشد حتی اگر کاری قابل اجرایی نباشد مردم پشتیبان مسئولان بوده‌اند و خواهند بود.

نماینده، ولی فقیه در استان تصریح کرد: این‌هایی که فکر می‌کردند نظام تا ۱۶ آذرماه ساقط می‌شود، مثل وعده‌های قبلی در چهار دهه قبلی نیز ناکام ماندند، این نظام ماند و بالنده‌تر از گذشته مسیر خود را ادامه می‌دهد.

وی گفت: حوزه و دانشگاه دو بال پیشبرنده جامعه هستند و وحدت آن‌ها باعث سرافزاری جامعه می‌شود و به خوبی این وحدت برقرار است.